CUPA ROMÂNIEI - S-au stabilit meciurile din 16-imi

04 Septembrie 2019, la ora 09:15 / Publicat în Comunicate AJF de Ramona Pop / 1123 vizualizări

În 11 și 12 septembrie se vor disputa jocurile din 16-imile Cupei României în Maramureș, așa cum au fost stabilite azi în urma tragerii la sorți.

Meciurile din a doua fază a Cupei României în Maramureș se dispută pe parcursul a două zile, miercuri și joi, 11 și 12 septembrie, începând cu ora 16.30.

Cheltuielile legate de barem vor fi suportate de ambele echipe, în mod egal, la nivelul competițional al grupării gazdă (echipa gazdă de Liga 5 - baremuri de Liga 5, echipa gazdă de Liga 4 - baremuri de Liga 4). Asistența medicală va fi asigurată și suportată de către echipa gazdă.

Dacă după 90 de minute de joc, rezultatul va fi de egalitate, atunci se vor mai disputa două reprize a câte 15 minute. În cazul în care egalitatea persistă, se trece la lovituri de departajare. La meciurile cu prelungiri, echipele au dreptul și la a cincea schimbare, aceasta putând fi efectuată doar în timpul celor două reprize de prelungire. (Exemplu: dacă o echipă a efectuat trei schimbări în timpul regulamentar de joc - 90 de minute, are dreptul să facă schimbările 4 și 5 în cele două reprize de prelungire).

Atenție! La meciurile în care se întâlnesc două echipe de Liga 4, este obligatorie utilizarea juniorilor Under 21 (2 pe tot parcursul partidei). Regula nu se aplică atunci când se află față în față o echipă de Liga 4 și una de Liga 5.