ETAPA I - 24 septembrie 2008
1. AS Vulturii Mereni - AS Juventus Radulesti 2-3
2. AS Viitorul Blejesti - AS Unirea Ciuperceni 3-3 (5-7 dupa lovituri de la 11.m)
3. AS Metalul Frasinet - AS Galateni 2-5
4. AS Unirea Babaita - AS Vitanesti 3-1
5. AS Vointa Antonesti - CS Virtoape 3-4
6. AS Inter Puran - AS Vointa Trivalea Mosteni 3-0 (neprezentare)
7. AS Viitorul Draganesti Vlasca - AS Viitorul valea Ciresului 8-5
8. AS Juventus Tatarasti de Jos - AS Vointa Tatarasti de Sus 3-0 (neprezentare)
9. AS Victoria Draganesti de Vede - AS Vedea 0-3 (neprezentare)
10. AS Victoria Storobaneasa - ASM Cernetu 2-3
11. CS Vointa Salcia - AS Victoria Lunca 3-6
12. AS Oltul Plopii Slavitesti - AS Oltul Beciu 4-0
13. AS Tineretul Nasturelu - AS Valea Dunarii Pietrosani 3-0 (neprezentare)
14. AS Flamura Albastra Segarcea Vale - AS Avantul Uda Clocociov 3-0 (neprezentare)
15. AS Viitorul Piatra - AS Tineretul Suhaia 3-5
16. FC Traian - AS Dunarea Islaz 3-0
17. AS Unirea Calmatuiu de Sus - AS Progresul 2005 Bogdana 1-1 (4-2 dupa lovituri de la 11m)
18. AS Mladi Calonfiresti - AS Recolta Copaceanca 10-5
19. AS Zimbrul Zimbreasca - AS Morometii Silistea Gumesti 3-0 (neprezentare)
20. AS Spicul Balaci - AS Gloria Merisani 1-4
21. AS Tineretul Ciolanesti - AS Sportul Silistea Gumesti 7-4
22. AS Gloria Dracsanei - AS Steaua Beuca 3-7
23. AS Real Beuca - AS Recolta Sfintesti 0-3 (lipsa asistenta medicala)
24. AS Teleormanul Troianul - AS Vointa Brebina 9-1
ETAPA II - 15 octombrie 2008
1. AS Juventus Radulesti - AS Ajax Botoroaga 1-3
2. AS Unirea Ciuperceni - AS Tineretul Crevenicu 1-5
3. AS Galateni - AS Viitorul Butesti 3-0 (neprezentare)
4. AS Unirea Babaita - AS Unirea Cosmesti 2-8
5. CS Virtoape - AS Beirut Silistea 9-3
6. AS Inter Purani - AS Spicul Gratia 9-8
7. AS Viitorul Draganesti Vlasca - AS Unirea Brinceni 2-1
8. AS Juventus Tatarasti de Jos - AS Atletic Orbeasca 2-5
9. AS Vedea - AS Flacara Calinesti 9-0
10. ASM Cernetu - CS Rapid Magura 1-2
11. AS Victoria Lunca - AS Flacara Lita 6-8
12. AS Oltul Plopii Slavitesti - CS Foisorul Slob. Mindra 3-7
13. AS Tineretul Nasturelu - AS Gloria Frumoasa 3-0 (neprezentare)
14. AS Flamura Albastra Segarcea Vale - AS Cetatea Turnu Magurele 1-2
15. AS Tineretul Suhaia - ASC Seaca 1-3
16. FC Traian - AS Viisoara 12-2
17. AS Unirea Calmatuiu de Sus - AS Steaua Maldaieni 5-4
18. AS Mladi Calonfiresti - AS Recolta Izvoarele 0-3 (neprezentare)
19. AS Zimbrul Zimbreasca - AS Stiinta Cucuieti 3-8
20. AS Gloria Merisani - AS Avintul Stejarul 10-1
21. AS Tineretul Ciolanesti - AS Tineretul Radoiesti 3-0 (neprezentare)
22. AS Steaua Beuca - AS SC Plosca 0-3 (lipsa asistenta medicala)
23. AS Recolta Sfintesti - CS Nanov 0-3
24. AS Teleormanul Troianul - CSS Alexandria 2-0
ETAPA III - 12 noiembrie 2008
1. AS Galateni - AS Unirea Cosmesti 0-6
2. CS Virtoape - AS Unirea Tiganesti 6-1
3. AS Inter Purani - AS Atletic Orbeasca 3-4
4. AS Viitorul Draganesti Vlasca - AS Ajax Botoroaga 1-2
5. AS Vedea - CS Viata Noua Olteni 11-3
6. AS Tineretul Nasturel - CS Dunarea Zimnicea 1-3
7. FC Traian - AS Cetatea Turnu Magurele 6-0
8. AS Stiinta Cucuieti - AS Soimii Srioastea 1-0
9.AS Tineretul Radoiesti - AS Sporting Rosiori de Vede 2-3
10. AS Teleormanul Troianul - CS Rapid Buzescu 6-2
11.AS Tineretul Crevnicu - AS Foraj Videle 1-0
12. AS Rapid Magura - FC Iorom Mosteni 1-3
13. AS Flacara Lita - CS Vointa Saelele 1-5
14.ASC Seaca - AS Steaua Spatarei 0-3
15. AS Recolta Izvoarele - AS Spicpo Poroschia 9-3
16.SC Plosca - FCM Alexandria 0-3
17.CS Foisorul Slobozia Mindra - CS Turris Turnu Magurele 0-3
18.CS Nanov - AS Flacara Talpa 3-0
19. AS Gloria Merisani - CS Metalul Peretu 3-2
ETAPA IV - 25 martie 2009
1 .AS Gloria Merisani - AS Sporting Rosiori de Vede 3-7
2.CS Virtoape - AS Atletic Orbeasca 5-0
3.AS Vedea - CS Turris Turnu Magurele 8-0
4.AS Teleormanul Troianul - AS Staeua Spatarei 5-1
5. AS Unirea Cosmesti - AS Flacara Talpa 1-0
6.AS Tineretul Crevenicu - FC Iorom Mosteni 4-2
7.AS Ajax Botoroaga - FCM Alexandria 1-2
8.FC Traian - AFC Vointa Saelele 0-6
9.AS Recolta Izvoarele - CS Dunarea Zimnicea 3-3 ( 8-7 dupa executarea loviturilor de la 11m)
10.AS Stiinta Cucuieti - calificata direct
ETAPA V - 08 aprilie 2009
1. CS Virtoape - AS Tineretul Crevenicu 2-8
2.AS Vedea - AS Unirea Cosmesti 2-5
3.AS Stiinta Cucuieti - AS Sporting Rosiori de Vede 2-4
4.AS Teleormanul Troianul - FCM Alexandria 0-4
5.AS Recolta Izavoarele - AFC Vointa Saelele 0-13
Joc preliminar contand pentru Semifinale 29 aprilie 2009
1. AS Unirea Cosmesti - FCM Alexandria 0-3
Cupa Romaniei - Semifinale- Etapa Judeteana 06 mai 2009
1. FCM Alexandria - AS Sporting Rosiori de Vede 5-0
2. AFC Vointa Saelele - AS Tineretul Crevenicu 8-3
FINALA CUPEI ROMANIEI ETAPA JUDETEANA 27.MAI.2009
Fotbal Club Municipal Alexandria - AFC Vointa Saelele 4-0