Liga 4 – etapa 19, 31 martie 2018
1) AS TINERETUL SILISTEA - CS AVINTUL BRAGADIRU 2-3 (0-1)
Au marcat: Balan (min 52 - autogol), Stanciu (min 73) respectiv Cristea (min 33), Balan (min 52, 58)
AS Tineretul Silistea: Neacsu – Mihai, Tudor, Chivu, Necula (min 46 Diaconescu Mihai), Dobrinescu (min 46 Stanciu), Grecu, Ciobanu (min 59 Caita), Diaconescu Marius, Popa, Oancea
Avertismente: Chivu, Neacsu
Antrenor: Petre Gîrniță
CS Avantul Bragadiru: Craciun D – Cristea, Balan, Craciun S (min 59 Olteanu), Firica, Neacsu, Cotruta, Popa (min 90+2 Ungureanu), Sandu (min 63 Ancu), Caldararu (min 90 Dulgheru), Balan
Antrenor: Beniamin Cristea
2) ACF DUNAREA ZIMNICEA - CS ASC SEACA 1-1 (1-0)
Au marcat: Magureanu (min 23) respectiv Scurtu (min 70)
ACF Dunarea Zimnicea: Stoica – Deca (min 90+3 Dulgheru), Magureanu, Ciolacu, Dasa (min 70 Miu), Scoret, Gheorghe, Manea, Nadrag, Dinca, Marinescu
Antrenor: Sica Tote
CS ASC Seaca: Iancu – Ghebaura, Virdol (min 46 Frujina), Tene, Pietreanu, Peta, Scurtu, Ilie (min 65 Foamete), Toma (min 46 Chiva), Dima, Latu (min 90+2 Fleancu)
Avertismente: Latu / Eliminat: Florin Peta (2CG – CR min 89)
Antrenor: Lucian Balasoiu
3) CS UNIREA TIGANESTI - ACS AJAX BOTOROAGA 2-1 (2-1)
Au marcat: Campeanu (min 16, 28) respectiv Macovei (min 13)
CS Unirea Tiganesti: Craciun A – Stafie, Campeanu, Craciun L, Preda (min 73 Ninu), Paun M, Olteanu, Paun C, Ancu, Pate, Calin
Avertismente: Campeanu, Stafie, Craciun L, Ninu, Pate
Antrenor: Ion Cojocaru
ACS Ajax Botoroaga: Nan – Grigorescu (min 76 Voicu), Tudor, Macovei, Anghel, Bodoga, Radulescu, Brezoi, Tufan (min 46 Sava), Carstea, Grosu
Avertismente: Tudor, Sava
Antrenor: Eugen Besleaga
4) CS VIATA NOUA OLTENI - CS NANOV - nu se disputa
5) ACS ATLETIC ORBEASCA - CS UNIREA PETROLUL VIDELE 3-1 (1-0)
Au marcat: Oprea (min 43,57), Cotea (min 75) respectiv Raportaru (min 77)
ACS Atletic Orbeasca: Tufa – Binciu, Oprea, Cotea, Gheorghe (min 61 Miu T), Florea, Miu D (min 81 Rimboaca), Rusanu (min 71 Neacsu), Ghimis M, Ciobanu, Ghimis A
Avertismente: Ramboaca
Antrenor: Anisor Dragomir
CS Unirea Petrolul Videle: Stoicescu – Zamfir, Iancu, Zvobota, Dragomir, Necula, Pistol, Raportaru, Burcea, Puican (min 74 Iorga), Ruta (min 60 Becheanu)
Avertismente: Stoicescu, Burcea
Antrenor: Ion Ciupageanu
6) ACS ASTRA PLOSCA - CS RAPID BUZESCU 1-4 (0-0)
Au marcat: Nicolae (min 85) respectiv Sabou (min 64), Sindie (min 76, 92), Slobozeanu (min 82)
ACS Astra Plosca: Voicu – Pescaru, Iorga, Ciofalca, Lascu, Dobre (min 72 Lacoviste), Streche, Croitoru (min 58 Matei), Stavarache, Albu (min 35 Niculae), Chiriac
Avertismente: Pescaru / Eliminat - Ciofalca Marius (min 13 - CR)
Antrenor: Marius Lacoviste
CS Rapid Buzescu: Alecu – Buzica, Nastase, Badea (min 44 Slobozeanu), Slavitescu, Gheorghe, Mihai (min 84 Cioran), Olteanu, Sabou (min 70 Sindie), Cretan, Nica (min 75 Cazacu)
Avertismente: Buzica, Gheorghe, Nastase, Cretan
Antrenor: Florin Raducu
7) ACS DRAGANESTI VLASCA - AS VIITORUL BUTESTI 3-2 (3-1)
Au marcat: Burlacu (min 5), Stanciu (min 9), Serbanescu (min 18) respectiv Popa (min 39), Tufan (min 81)
ACS Draganesti Vlasca: Cristea – Dumitru, Patru, Chircalan, Bulacu, Serbanescu (min 63 Voicu), Bogatu C, Stanciu (min 67 Bogatu L) , Dumitru, Moraru (min 63 Baltatu), Tarta (min 78 Calugareanu)
Antrenor: Razvan Glavan
AS Viitorul Butesti: Ungur – Sher, Popescu V (min 76 Popa G), Pricopie, Popa C, Predusca, Tufan, Dana, Petrica, Stelea (min 77 Badea), Balauru (min 66 Capraru)
Avertismente: Ungur
Antrenor: Gabriel Popa
8) FCM 2 ALEXANDRIA - CS METALUL PERETU 0-3 (0-2)
Au marcat: Purcarea (min 4), Spataru (min 18), Stefan (min 82)
FCM 2 Alexandria: Apostol – Trisca (min 55 Pasca), Calineata (min 46 Nica), Paraschiv, Chitu, Parjolea, Bosoteanu (min 69 Arvat), Sopalca, Ciocanel, Hutupan (min 65 Soare), Mares
Avertismente: Sopalca, Mares
Antrenor: Cristian Pirjolea
CS Metalul Peretu: Manafu – Carabasu, Iaurum M, Sandu, Diaconu (min 65 Almajanu), Radu (min 84 Iaurum L), Spataru (min 55 Iaurum A), Stefan, Baltaretu (min 77 Ivascu), Purcarea, Burcea
Antrenor: Ionel Olteanu