Comisia de Disciplina

06 Octombrie 2022, la ora 10:43 / Publicat în Comunicate AJF de Stan Prodan / 544 vizualizări

Comisia de Disciplina

1.Jucatori siuspendati 1 (unu) joc si penalizare 10 lei fiecare (cumul de avertismente):

- Badici Laurentiu - senior (AS Victoria Lunca), Dinu Gabriel – senior (CS Vartoape), Polog Cristian – senior (CS Viitorul Lunca), Cioran Mihai – senior (CS Flacara Contesti), Poenaru Cristian – senior (AS Progresul 2007 Bogdana).

2. Jucator suspendat 1 (unu) joc si penalizare 30 lei (impiedicarea inscrierii unui gol in postura de ultim aparator):

- Vaduva Alexandru – senior (AS Vulturii Mereni).

3.Jucatori suspendati 2 (doua) jocuri si penalizare 150 lei fiecare (lovirea in mod intentionat a unui adversar, fara vatamare fizica):

- Chivu Ionut Marius – senior (AS Viitorul Talpa), Anghelus Florin – senior (AS Gloria Merisani).

4. Echipe sanctionate

Pentru primirea a 5 (cinci) avertismente pe parcursul aceluiasi joc, echipa ACS Ajax Botoroaga se penalizeaza cu 50 lei.

Pentru aruncarea cu obiecte in terenul de joc, fara sa-si atinga tinta,de catre un spectator al echipei gazda, echipa CS Flacara Contesti se sanctioneaza cu avertisment si penalizare 100 lei.

Pentru neprezentarea la jocurile din Cupa Romaniei – faza judeteana, urmatoarele echipe pierd cu 0 – 3 jocul si penalizare 300 lei fiecare:

-AS Viitorul Butesti (jocul cu AS Tineretul Radoiesti);

-AS Athletic Segarcea Vale (jocul cu AS Victoria Ciuperceni).

In urma sesizarii Compartimentului competitii, nr.249/05.10.2022, cu privire la debitele restante pe care le inregistreaza la aceasta data echipele din:

-Liga 4: CS Rapid Buzescu, CS Vartoape, AS Vointa Saelele 2017, ACS Ajax Botoroaga, ACS Avantul Bragadiru, ACS Draganesti Vlasca, ACS Steaua Spatarei, ACS Atletic Orbeasca, AS Victoria Lunca, CSL Nanov.

-Liga 5: ACS Vointa Dunarea Pietrosani, AS Victoria Draganesti de Vede, ACS Tineretul Suhaia, CS Vitanesti, AS Rapid Urluiu, CS Viitorul Piatra, CS Steaua Rosie Bujoru 2021.

-Liga 6: AS Vedea, FCS Viitorul Perii Brosteni, AS Recolta Sfintesti, ACS Progresul Ciuperceni, AS Old Boys Alexandria, ACS Oltul Plopii Slavitesti, ACS Steaua Dracea, AS Dunarea Islaz.

-juniori: CSM Alexandria, CS Universitatea Alexandria, AFC Luceafarul Zimnicea, ACS Young Steaua Alexandria, comisia decide:

acorda termen pentru achitarea restantelor financiare data de 26.10.2022;

echipele care nu achita restantele financiare pana la data mai sus mentionata, vor suporta prevederile regulamentare (neprogramare, scaderea de puncte,etc).

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP