Liga a- IV-a - Sambata 03.11.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) ACS ATLETIC ORBEASCA - CS UNIREA TIGANESTI -
Aurel Peia (Alexandria) – Ciprian Bratoi, Mihai Calin (Turnu Magurele), Rez. Ionela Lungu (Alexandria) – seniori
Ionela Lungu – Teodor Dimancea, Tibi Spataru (toti Alexandria) – juniori
Observator: Petrus Ene (Plosca)
2) STA - ACS DRAGANESTI VLASCA -
3) CS METALUL PERETU - AS UNIREA MOSTENI -
Mihaita Alexe (Turnu Magurele) - Catalina Nan (Alexandria), Valentin Rusu (Rosiori de Vede), Rez. Catlin Popa (Rosiori de Vede) – seniori
Catalin Popa – Catalin Dobre, Marius Burlacu (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)
4) AS VIITORUL BUTESTI - ACF DUNAREA ZIMNICEA -
Cristian Andrei (Turnu Magurele) – Alexandru Dinca (Videle), Bogdan Constantin (Peretu), Rez. Stefan Luca (Videle)
Stefan Luca – Ionut Nita, Florin Ciobanu (toti Videle) – juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
5) AS VICTORIA LUNCA - AS VOINTA SAELELE 2017 -
Ionut Dogeanu (Videle) – Alin Soare (Turnu Magurele), Andrei Baciu (Videle), Rez. Stefan Stinga (Rosiori de Vede) – seniori
Stefan Stinga – Mihai Jianu (ambii Rosiori de Vede), Gabriel Costea (Maldaeni) – juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
6) CS RAPID BUZESCU - ACS ASTRA PLOSCA -
Alexandru Maican (Turnu Magurele) – Liviu Barbu (Videle), Cosmin Ciocan (Turnu Magurele), Rez. Marius Untesu (Turnu Magurele) – seniori
Marius Untesu – Octavian Petre, Eduard Fratila (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)
7) ACS AVANTUL BRAGADIRU - CSM 2 ALEXANDRIA -
Nicolae Ologeanu(Alexandria) – Valentin Stanculet (Zimnicea), Ionel Nisipeanu (Piatra), Rez. Valentin Teodorescu (Guruieni) – seniori
Valentin Teodorescu – Ionel Galateanu (ambii Guruieni), Daniel Ene (Plosca) – juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
8) ACS UNIREA BRINCENI - ACS AJAX BOTOROAGA -
Adrian Buica – Bogdan Pana (ambii Alexandria), Daniel Miu (Rosiori de Vede) , Rez. Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – seniori
Mihai Tutunaru – Ionut Carabasu, Mihai Calin (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a-V-a Seria I Duminica 04.11.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) A.S. RECOLTA SFINTESTI - AS VIITORUL SACENI -
Cristian Andrei (Turnu Magurele) – Daniel Preda (Rosiori de Vede), Bogdan Doicut (Turnu Magurele) – seniori
Lucian Epure (Cosoteni) – Gabriel Costea (Rosiori de Vede) – Leonard Epure (Cosoteni) – junior
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
2) AS GLORIA MERISANI - AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE -
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) – Bogdan Pana (Alexandria), Valentin Rusu (Rosiori de Vede) – seniori
Constantin Vaduva (Zimnicea) – Luca Fudulu, Teodor Oancea (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
3) AS INTER PURANI - AS VIITORUL BLEJESTI -
Cristian Beznea (Piatra) – Marius Stoian (Rosiori de Vede), Bogdan Constantin (Peretu) -seniori
Catalin Popa (Rosiori de Vede) – Tibi Spataru (Alexandria), Catalin Dobre (Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Ion Stefan (Buzescu)
4) AS AVINTUL STEJARU - CS FLACARA CALINESTI -
Valentin Naidin – Alin Soare, Stefan Creanga (toti Turnu Magurele) – seniori
Alin Soare – Tatiana Mitranus, Sefan Creanga (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Iulian Brinceanu (Alexandria)
5) AS VIITORUL DIDESTI - C S VIRTOAPE -
Marian Grosu (Buzescu) – Andrei Baciu, Alexandru Dinca (ambii Videle) – seniori
Valentin Stanculet (Zimnicea) – George Tobosaru, Stefania Leafu (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
Liga a-V-a Seria II Duminica 04.11.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) AS FLACARA LITA - ACS TINERETUL SUHAIA -
Adrian Mutu (Alexandria) – Cristian Creanga (Turnu Magurele), Catalina Nan (Alexandria) – seniori
Ionela Lungu (Alexandria) – Sorin Sisu (Plosca), Ionut Tutunaru (Alexandria) – juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
2) ACS PROGRESUL SMIRDIOASA - AS STEAUA SPATAREI -
Sorin Manea (Alexandria) – Robert Chioreanu (Turnu Magurele), Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – seniori
Robert Chioreanu – Mihai Patrascu, Mihai Radu (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu magurele)
3) AS PROGRESUL NENCIULESTI - A.S. TELEORMANUL TROIANUL -
Robert Tofan (Videle) – Mihai Jianu (Rosiori de Vede), Andrei Toma (Videle) – seniori
Mihai Jianu – Marius Burlacu, Mihai Zidaru (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
4) CS VITANESTI - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI -
Cosmin Ciocan – Ionut Carabasu, Octavian Petre (toti turnu Magurele) – seniori
Stefan Luca – Mihai Traistaru, Ionut Nita (toti Videle) – juniori
Observator: Ica Ciucu (Turnu Magrele)
5) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE - ACS CETATEA TURNU MAGURELE -
Aurel Peia (Alexandria) – Danut Miu (Rosiori de Vede), Bogdan Croitoru (Zimnicea) – seniori
Daniel Ene (Plosca) – Mihai Cazacu (Rosiori de Vede), Cristi Ciolan (Plosca) – juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a-VI-a Seria I Duminica 04.11.2018 Ora: 11,00
1) AS VULTURII MERENI - AS TINERETUL RADOIESTI -
Traian Ene (Plosca) – Alexandru Dima (Olteni), Alin Pana (Alexandria)
Observator: Florea Roman (Alexandria)
2) AS FLACARA TALPA II - A.S. VEDEA -
Mihai Tutunaru – Dan Ciucu, Nicolae Ionut (toti Turnu Magurele)
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
3) AS REAL VIDELE - CS OLTENI-TELEORMAN -
Adrian Buica – Daniel Neagu (ambii Alexandria), Ion Cucu (Poroschia)
Observator: Nicu Lixandru (Smirdioasa)
4) ACS SOIMII SCRIOASTEA - A.S. RECOLTA COPACEANCA -
Cristian Mihai – Marius Sandulescu, George Botoghina (toti Rosiori de Vede)
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
5) AS REAL BEUCA - AS SPICUL BALACI
Cristian Ilie – Eduard Fratila, Mihai Calin (toti Turnu Magurele)
Observator: Marinel Pruna (Turnu Magurele)
Liga a-VI-a Seria II Duminica 04.11.2018 Ora: 11,00
1) ACS IZVOARELE - C.S. VOINTA SALCIA -
Alexandru Sirbu – Alexandru Petre, Marian Grecu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)
2) AS OLD BOYS ALEXANDRIA - A.S. SPORTING CALMATUIU DE SUS -
Catalin Columban – Mihai Bajan, Dorinel Luca (toti Videle)
Observator: Marian Zirna (Videle)
· Jocul se va disputa incepand cu ora 14:00
3) AS PROGRESUL 2007 BOGDANA - CS ASC SEACA -
Valentin Teodorescu (Guruieni) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Sorin Fudulu (Alexandria)
Observator: Florea Roman (Alexandria)
4) ACS ASTRA PLOSCA 2 - ACS UNIREA 2 BRINCENI -
Marius Untesu – Florin Pastrama, Ciprian Bratoi (toti Turnu Magurele)
Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)
5) CS NANOV - AS FLACARA 2015 CONTESTI -
George Dumitru – Felix Oprescu, Ovidiu Marinel (toti Rosiori de Vede)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
CUPA ROMANIEI – FAZA JUDETEANA - MIERCURI 07 NOIEMBRIE 2018 ORA 14,30
1) AS REAL BEUCA – AS GLORIA MERISANI
Stefan Creanga – Dan Ciucu, Eduard Fratila (toti Turnu Mgurele)
Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)
2)AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – AS FLACARA LITA
Valentin Teodorescu (Guruieni)- Stefan Croitoru (Magra), Sorin Fudulu (Alexandria)
Observator: Florea Roman (Alexandria)
3)CS ASC SEACA – ACS CETATEA TURNU MAGURELE
Adrian Buica – Teodor Dimancea, Valentin Mihaila (toti Alexandria)
Observator: Nicu Lixandru (Smirdioasa)
4)CS VIRTOAPE – CS FLACARA CALINESTI
Felix Oprescu – Mihai Jianu, Lucian Epure (toti Rosiori de Vede)
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
5)CS NANOV – ACS PROGRESUL SMIRDIOASA
Catalin Columban – Mihai Petrescu, Mihai Traistaru (toti Videle)
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
6)AS REAL VIDELE – AS VIITORUL BLEJESTI
Adrian Mutu (Alexandria) – Daniel Ene (Plosca), Valentin Iordachioaia (Tiganesti)
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
7) CS OLTENI TELEORMAN – AS INTER PURANI
Valentin Zvobota – Florin Ciobanu, Ionut Nita (toti Videle)
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
8) AS FLACARA 2015 CONTESTI – ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI
Ionela Lungu (Alexandria) – Alexandru Dima (Olteni), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
9)ACS TINERETUL SUHAIA – AS STEAUA SPATAREI
Cristian Ilie – Robert Chioreanu, Octavian Petre (toti Turnu Magurele)
Observator: Marinel Pruna (Turnu Magurele)
10)AS PROGRESUL NENCIULESTI - CS VITANESTI
Alexandru Sirbu – Danut Miu, Gabriel Costea (toti Rosiori de Vede)
Observator: George Haidu (Maldaeni)
11) CS VOINTA SALCIA – AS TELEORMANUL TROIANUL
Cristian Andrei – Ionut Carabasu, Mihai Calin (toti Turnu Magurele)
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
12)ACS SOIMII SCRIOASTEA – AS AVINTUL STEJARU
Sorin Manea – Bogdan Pana (ambii Alexandria), Constantin Vaduva (Zimnicea)
Observator; George Popa (Alexandria)
13)ACS ASTRA PLOSCA 2 – AS VIITORUL DIDEST
Mihai Tutunaru – Bogdan Doicut, Ionut Nicolae (toti Turnu Magurele)
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
14)AS VEDEA – AS VIITORUL SACENI
Stefan Stinga – Valentin Rusu, Catalin Dobre (toti Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
15) AS RECOLTA SFINTESTI – AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Cristian Mihai – Marius Sandulescu, Daniel Preda (toti Rosiori de Vede)
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)