Liga a- IV-a - Sambata 23.03.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) ACS ATLETIC ORBEASCA - AS VIITORUL BUTESTI -
Marius Bobe (Videle) – Traian Ene (Plosca), Valentin Rusu (Rosiori de Vede), Rez. Ionela Lungu (Alexandria) – seniori
Ionela Lungu (Alexandria) – Eduard Fratlla, Ionut Nicolae (ambii Turnu Magurele) – juniori
Observator: Ion Stefan (Buzescu)
2) CS METALUL PERETU - AS VICTORIA LUNCA -
Nicolae Ologeanu (Alexandria) – Ovidiu Marinel (Brebina), Robert Chioreanu (Turnu Magurele), rez. Valentin Teodorescu (Guruieni) - seniori
Valentin Teodorescu (Guruieni) – Alin Pana (Alexandria), Seher Karabiyk (Bragadiru) – juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
3) STA - CS RAPID BUZESCU -
4) CS UNIREA TIGANESTI - ACS AVANTUL BRAGADIRU -
Liviu Minca (Videle) – Bogdan Pana (Alexandria), Ionel Nisipeanu (Piatra), Rez. Georgel Dumitru (Cucuieti) – seniori
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Andrei Grecu (Scrioastea), Daniel Preda (Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Cristina Babadac (Alexandria)
5) ACS DRAGANESTI VLASCA - ACS UNIREA BRINCENI -
Adrian Buica (Alexandria) – Aurelian Tanase (Rosiori de Vede), Ciprian Bratoi (Turnu Magurele), Rez. Catalin Mara (Rosiori de Vede) – seniori
Catalin Mara – Marius Burlacu, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Iulian Brinceanu (Alexandria)
6) AS UNIREA MOSTENI - ACS AJAX BOTOROAGA -
Ionut Dogeanu (Videle) – Alin Soare (Turnu Magurele), Daniel Miu (Rosiori de Vede), Rez. Alexandru Dinca (Videle) – seniori
Alexandru Dinca – Mihai Traistrau, Dorinel Luca (toti Videle) –juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
7) ACF DUNAREA ZIMNICEA - CSM 2 ALEXANDRIA -
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Stefan Creanga (Turnu Magurele), Bogdan Constantin (Peretu), Rez. Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – seniori
Mihai Tutunaru - Ionut Carabasu, Bogdan Doicut (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
8) AS VOINTA SAELELE 2017 - ACS ASTRA PLOSCA -
Cristian Andrei (Turnu Magurele) – Catalina Nan (Alexandria), Valentin Stanculet (Zimnicea), Rez. Cristian Beznea (Piatra) – seniori
Cristian Beznea (Piatra) – Ionut Neda, Luca Fudulu (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Nicu Lixandru (Smirdioasa)
Liga a-V-a Seria I Duminica 24.03.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) AS VIITORUL SACENI - AS VIITORUL BLEJESTI -
Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – Ion Cucu (Poroschia), Adrian Mutu (Alexandria) – seniori
Adrian Mutu (Alexandria) – Robert Carp, Ionut Nicolae (ambii Turnu Magurele) – juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
2) AS GLORIA MERISANI - CS FLACARA CALINESTI -
Liviu Floricel (Rosiori de Vede) – Robert Chioreanu, Alexandru Prodan (ambii Turnu Magurele) – seniori
Catalin Popa – Mihai Cazacu, Cristinel Jalva (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)
3) AS RECOLTA SFINTESTI - CS VIRTOAPE -
Mihai Rotaru (Alexandria) – Daniel Miu, George Botoghina (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Stelian Croitoru - Mihai Rotaru, Darius Beznea (toti Alexandria) – juniori
Observator: Florea Roman (Alexandria)
4) AS INTER PURANI - AS VIITORUL DIDESTI -
Aurel Peia (Alexandria) – Mihai Petrescu, Dorinel Luca (ambii Videle) – seniori
Ionel Nisipeanu (Piatra) – Cosmin Negrea (Brinceni), Cristi Ciolan (Plosca) – juniori
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
5) AS AVINTUL STEJARU - AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE -
Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Marius Sandulescu, Daniel Preda (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Cornel Ghebaura – Gabriel Moraru, Catalin Tanase (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator:Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
Liga a-V-a Seria II Duminica 24.03.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) ACS TINERETUL SUHAIA - AS TELEORMANUL TROIANUL -
Adrian Buica (Alexandria) – Octavian Petre, Laurentiu Mitrofan (ambii Turnu Maurele) – seniori
Tibi Spataru (Alexandria) – Florin Badea (Plosca), Andrei Pavel (Alexandria) – juniori
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
*Jocul se disputa pe terenul Orasenesc din Zimnicea (Dunarea)
2) ACS PROGRESUL SMIRDIOASA - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI -
Cristian Radut (Rosiori de Vede) – Sorin Fudulu (Alexandria), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus) – seniori
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Catalin Dobre, Cristian Mustatea (ambii Rosiori de Vede) – juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
3) AS FLACARA LITA - ACS CETATEA TURNU MAGURELE -
Marian Grosu (Buzescu) – Cristian Mihai, Felix Oprescu (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Constantin Vaduva (Zimnicea) – Marius Oancea, George Tobosaru (ambii Alexandria) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
4) AS PROGRESUL NENCIULESTI - AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE -
Catalin Columban (Videle) – Andrei Grecu, Marian Grecu (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Ionut Nita – Sorin Beianu, Ionut Predoi (toti Videle) – juniori
Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)
5) CS VITANESTI - AS STEAUA SPATAREI -
Ionut Dogeanu (Videle) – Catalina Nan, Daniel Neagu (ambii Alexandria) – seniori
Catalina Nan – Daniel Neagu (ambii Alexandria), Florin Ciobanu (Videle) – juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
Liga a-VI-a Seria I Duminica 24.03.2019 Ora: 11,00
1) AS VULTURII MERENI - AS REAL VIDELE -
Sorin Manea (Alexandria) – Traian Ene (Plosca), Valentin Stanculet (Zimnicea)
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
2) AS FLACARA TALPA II - ACS SOIMII SCRIOASTEA -
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – Bogdan Pana (Alexandria), Bogdan Croitoru (Zimnicea)
Observator: Petrus Ene (Plosca)
3) AS VEDEA - AS REAL BEUCA -
Cristian Andrei - Ionut Carabasu, Florin Pastrama (toti Turnu Magurele)
Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)
4) AS TINERETUL RADOIESTI - AS RECOLTA COPACEANCA -
Robert Mitrache - Valentin Rusu, Marian Burlacu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
5) CS OLTENI-TELEORMAN - AS SPICUL BALACI -
Stefan Luca – Mihai Bajan, Florin Baciu (toti Videle)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
Liga a-VI-a Seria II Duminica 24.03.2019 Ora: 11,00
1) ACS IZVOARELE - AS PROGRESUL 2007 BOGDANA -
Florentina Lungu– Ionel Galateanu (ambii Alexandria), Bogdan Constantin (Peretu)
Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)
2) AS OLD BOYS ALEXANDRIA - ACS ASTRA PLOSCA 2 -
Ciprian Bratoi – Cristian Creanga, Bogdan Doicut (toti Turnu Magurele)
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
*Jocul se disputa pe terenul Municipal din Alexandria
3) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS - CS NANOV -
Stefan Creanga – Eduard Fratila, Alin Soare (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
4) CS VOINTA SALCIA - ACS UNIREA 2 BRINCENI -
Catalin Mara – Gabriel Costea, Lucian Epure (toti Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
5) CS ASC SEACA - AS FLACARA 2015 CONTESTI - nu se disputa