Liga a- IV-a - Sambata 27.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) STA - CS UNIREA TIGANESTI -
2) CS METALUL PERETU - ACS DRAGANESTI VLASCA -
Catalin Columban (Videle) – Stefan Creanga (Turnu Magurele), Felix Oprescu (Rosiori de Vede), Rez. Mihai Mitrofan (Turnu Magurele) – seniori
Stefan Creanga (Turnu Magurele) – Felix Oprescu (Rosiori de Vede), MihaiMitrofan (Turnu Magurele) – juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
3) AS VIITORUL BUTESTI - AS UNIREA MOSTENI -
Adrian Buica (Alexandria) – Liviu Barbu (Videle),Daniel Neagu (Alexandria) , Rez. Catalin Tutunaru (Alexandria) – seniori
Daniel Neagu – Catalin Tutunaru (ambii Alexandria), Darius Beznea (Piatra) – juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
4) AS VICTORIA LUNCA - ACF DUNAREA ZIMNICEA -
Aurel Peia (Alexandria) – Cosmin Ciocan (Turnu Magurele), Stelian Purcarea (Rosiori de Vede), Rez. Robert Carp (Turnu Magurele) – seniori
Robert Carp (Turnu Magurele) – Stelian Purcarea (Rosiori de Vede), Cosmin Ciocan (Turnu Magurele) – juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
5) CS RAPID BUZESCU - AS VOINTA SAELELE 2017 -
Ionut Dogeanu (Videle) – Ciprian Bratoi (Turnu Magurele),Traian Ene (Plosca) , Rez. Florin Baciu (Videle) – seniori
Traian Ene (Plosca) – Florin Baciu, Florin Ciobanu (ambii Videle) – juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
6) ACS AVANTUL BRAGADIRU - ACS ASTRA PLOSCA -
Mircea Belinas (Zimnicea) – Laurentiu Mitrofan (Turnu Magurele), Catalina Nan (Alexandria), Rez. Ionut Neda (Izvoarele) – seniori
Catalina Nan (Alexandria) - Laurentiu Mitrofan (Turnu Magurele), Ionut Neda (Izvoarele) – juniori
Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)
7) ACS UNIREA BRINCENI - CSM 2 ALEXANDRIA -
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Robert Chioreanu (Turnu Magurele), Mihai Bajan (Videle), Rez. Gabriel Costea (Rosiori de Vede) – seniori
Robert Chioreanu (Turnu Magurele) – Mihai Bajan (Videle), Gabriel Costea (Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
8) ACS ATLETIC ORBEASCA - ACS AJAX BOTOROAGA -
Cristian Beznea (Piatra) – Alin Soare (Turnu Magurele), Stefan Stinga (Rosiori de Vede), Rez. Cristian Mustatea (Rosiori de Vede) – seniori
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) – Alin Soare (Turnu Magurele), Cristian Mustatea (Rosiori de Vede) – juniori
Observator:
Ion Stefan (Buzescu)
Liga a-V-a Seria I Sambata 27.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) AS INTER PURANI - AS VIITORUL SACENI -
Andrei Baciu – Mihai Petrescu, Alexandru Dinca (toti Videle) – seniori
Ionut Nita – Ionut Predoi, Andreea Mirea (toti Videle) – juniori
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
2) AS RECOLTA SFINTESTI - AS GLORIA MERISANI -
Alexandru Maican – Octavian Petre, Ionut Nicolae (toti Turnu Magurele) – seniori
Octavian Petre – Ionut Nicolae, Alexandru Maican (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
3) AS AVINTUL STEJARU - AS VIITORUL BLEJESTI -
Sorin Manea (Alexandria) – Marius Stoian, Mihai Cazacu (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Marius Stoian (Rosiori de Vede) – Cristi Ciolan, Andrei Pavel (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Petrus Ene (Plosca)
4) AS VIITORUL DIDESTI - CS FLACARA CALINESTI -
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – Ionel Nisipeanu (Piatra),Sorin Fudulu (Alexandria) – seniori
Sorin Fudulu (Alexandria) – Ionel Nisipeanu (Piatra),Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
5) AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE - C S VIRTOAPE -
Cristian Mihai – Valentin Rusu, Lucian Epure (toti Rosiori de Vede) – seniori
Lucia Epure – Valentin Rusu, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a-V-a Seria II Sambata 27.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1) AS PROGRESUL NENCIULESTI - ACS TINERETUL SUHAIA -
Bogdan Croitoru – Valentin Stanculet, Adrian Cojocaru (toti Zimnicea) – seniori
Valentin Stanculet – Adrian Cojocaru (ambii Zimnicea), Gabriel Marin (Alexandria) – juniori
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
2) AS FLACARA LITA - ACS PROGRESUL SMIRDIOASA -
Mihai Tutunaru – Cristian Creanga, Bogdan Doicut (toti Turnu Magurele) – seniori
Cristian Creanga – Bogdan Doicut, Mihai Tutunaru (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
3) CS VITANESTI - AS TELEORMANUL TROIANUL -
Marius Untesu (Turnu Magurele) – George Tobosaru, Teodor Oancea (ambii Alexandria) – seniori
Teodor Oancea – George Tobosaru, Andrei Georgescu (toti Alexandria) – juniori
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
4) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI -
Mihaita Alexe (Turnu Magurele) – George Botoghina, Catalin Popa (ambii Rosiori de Vede) – seniori
Catalin Popa – Cristi Jalva, Florentina Oprea (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)
5) AS STEAUA SPATAREI - ACS CETATEA TURNU MAGURELE -
Marian Grosu (Buzescu) – Ionela Lungu (Alexandria), Ion Cucu (Poroschia) - seniori
Ionela Lungu (Alexandria) – Ion Cucu (Poroschia), Marian Grosu (Buzescu) – juniori
Observator: Florea Roman (Alexandria)
Liga a-VI-a Seria I Sambata 27.04.2019 Ora: 11,00
1) AS TINERETUL RADOIESTI - AS VULTURII MERENI -
Daniel Ciucu (Turnu Magurele) – Marius Burlacu, Catalin Dobre (ambii Rosiori de Vede)
Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)
2) AS VEDEA - AS FLACARA TALPA II -
Ionel Galateanu (Guruieni) – Sorin Sisu (Plosca), Luca Fudulu (Alexandria)
Observator; George Floricel (Alexandria)
3) CS OLTENI -TELEORMAN - AS REAL VIDELE -
Mihai Rotaru– Adrian Mutu (ambii Alexandria), Constantin Vaduva (Zimnicea)
Observator: Nicu Lixandru (Alexandria)
4) AS RECOLTA COPACEANCA - ACS SOIMII SCRIOASTEA -
Stefan Luca – Dorinel Luca (ambii Mereni), Mihai Traistaru (Videle)
Observator: Marian Zirna (Videle)
5) AS SPICUL BALACI - AS REAL BEUCA -
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Marian Grecu (Scrioastea), Marian Nicula (Rosiori de Vede)
Observator: George Haidu (Maldaeni)
Liga a-VI-a Seria II Sambata 27.04.2019 Ora: 11,00
1) CS VOINTA SALCIA - ACS IZVOARELE -
Marius Sandulescu – Mihai Jianu, Daniel Preda (toti Rosiori de Vede)
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
2) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS - AS OLD BOYS ALEXANDRIA -
Cristian Andrei – Mihai Calin, Eduard Fratila (toti Turnu Magurele)
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
3) CS ASC SEACA - AS PROGRESUL 2007 BOGDANA -
Valentin Teodorescu (Guruieni) – Marius Cocos (Alexandria), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
4) ACS UNIREA 2 BRINCENI - ACS ASTRA PLOSCA 2 -
Cristian Ilie – Cornel Ghebaura, Robert Chioreanu (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (toti Turnu Magurele)
· Jocul se disputa incepand cu ora 15:00
5) AS FLACARA 2015 CONTESTI - CS NANOV - nu se disputa