Liga a- IV-a- FORTUNA SPORTS - Sambata 19.10.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1. ACS AJAX BOTOROAGA - ACS ASTRA PLOSCA
Ionut Dogeanu (Videle) – Daniel Neagu (Alexandria), Felix Oprescu (Rosiori de Vede), Stefan Luca (Mereni) – seniori
Stefan Luca (Mereni) – Ionut Purcea, Florin Baciu (ambii Videle) – juniori
Observator:Ionel Turlete (Videle)
2. CS METALUL PERETU - AS VICTORIA LUNCA
Adrian Buica (Alexandria) – Stefan Stinga (Rosiori de Vede), Octavian Petre (Turnu Magurele), Rez. Valentin Stanculest (Zimnicea) – seniori
Valentin Stanculet (Zimnicea) Alin Marin, Ianis Asadurian (ambii Alexandria) – juniori
Observator:Alexandru Bajan (Videle)
3. ACS AVANTUL BRAGADIRU - AS VIITORUL BUTESTI
Traian Ene (Plosca) –Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Adrian Cojocaru (Zimnicea), Rez. Alexandru Sirbu (Rosiori de Vede) – seniori
Alexandru Sirbu – Catalin Dobre, Marius Mustatea (toti Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Iulian Branceanu (Alexandria)
4. CS RAPID BUZESCU - ACS ATLETIC ORBEASCA
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Mihai Bajan (Videle), Daniel Ene (Posca), Rez. Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – seniori
Mihai Tutunaru- Ionut Carabasu, Bogdan Doicut (toti Turnu Magurele) – juniori
Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)
5. AS STEAUA SPATAREI - AS VOINTA SAELELE 2017
Mircea Belinas (Zimnicea) – Alexandru Prodan (Turnu Magurele), Adrian Mutu (Alexandria), Rez. Catalin Popa (Rosiori de Vede) – seniori
Catalin Popa (Rosiori de Vede) - Andrei Grecu (Scrioastea), Leonard Epure (Cosoteni) – juniori
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
*Jocul se disputa pe terenul din Suhaia
6. ACS CETATEA TURNU MAGURELE - CS UNIREA TIGANESTI
Nicolae Ologeanu (Alexandria) – Ovidiu Marinel (Brebina), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Rez. Tibi Spataru (Alexandria) – seniori
Tibi Spataru – Pavelina Ciornei, Teodor Oancea (toti Alexandria) – juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
7. ACS DRAGANESTI VLASCA - AS UNIREA MOSTENI
Catalin Columban (Videle) – Sorin Manea (Alexandria), Ionel Nisipeanu (Piatra), Valentin Teodorescu (Guruieni) – seniori
Valentin Teodorescu (Guruieni) – Luca Fudulu, Alexandru Geanta (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Petrus Ene (Plosca)
* Jocul se disputa pe terenul din Branceni
8. CSM 2 ALEXANDRIA - A.S. AVINTUL STEJARU
Liviu Minca (Videle) – Stelian Purcarea (Rosiori de Vede), Mihai Petrescu (Videle), Rez. Gabriel Costea (Mereni) – seniori
Gabriel Costea (Mereni) – George Botoghina, Marius Burlacu (ambii Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
Liga a-V-a - Duminica 20.10.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 - 10,30
1. AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE - C S VIRTOAPE
Catalin Columban (Videle) – Dan Ciucu, Alexandru Prodan (ambii Turnu Magurele) – seniori
Alexandru Prodan (Turnu Magurele) – Ionut Predoi, Sorin Beianu (ambii Botoroaga) – juniori
Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)
2. CS FLACARA CALINESTI - ACS PROGRESUL SMIRDIOASA
Mihai Tatara (Turnu Magurele) – Valentin Stanculet (Zimnicea), Traian Ene (Plosca) – seniori
Valentin Stanculet (Zimnicea) – Traian Ene (Plosca), Mihai Tatara (Turnu Magurele) – juniori
Observator: Ion Stefan (Buzescu)
3. ACS VIITORUL VIDELE - ACS TINERETUL SUHAIA
Valentin Teodorescu (Guruieni) – George Botoghina (Rosiori de Vede), Lucian Epure (Cosoteni) – seniori
Stefan Croitoru – Cosmin Negrea, Rares Ganea (toti Alexandria) – juniori
Observator: Aurelian Tecu (Rosiori de Vede)
4. AS RECOLTA SFINTESTI - AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE
Alexandru Sirbu (Rosiori de Vede) – Monica Rizea (Alexandria), Adi Cojocaru (Zimnicea) – seniori
Catalin Popa – Alexandru Sirbu, Florentina Oprea (mbii Rosiori de Vede) – juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
5. AS VIITORUL DIDESTI - AS PROGRESUL NENCIULESTI
Cristian Beznea (Piatra) – Florin Ciobanu, Mihai Traistaru (ambii Videle) – seniori
Constantin Vaduva (Zimnicea) Claudiu Craciun, Mihnea Balan (ambii Alexandria) – juniori
Observator: Marian Zirna (Videle)
6. AS FLACARA LITA - AS GLORIA MERISANI
Stefan Creanga (Turnu Magurele) – Ovidiu Marinel (Brebina), Gabriel Costea (Maldaeni) - seniori
Gabriel Costea (Maldaeni) – Catalin Bozeanu, Albert Creanga (ambii Turnu Magurele) – juniori
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
7. CS VITANESTI - AS VIITORUL BLEJESTI
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Liviu Barbu, Mihai Petrescu (ambii Videle) – seniori
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Robert Mitrache (Rosiori de Vede), Cristian Mustatea (Maldaeni) – juniori
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
8. ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - AS VIITORUL SACENI
Marian Grosu (Buzescu) – Bogdan Pana (Alexandria), Ionel Nisipeanu (Piatra) – seniori
Valentin Stanculet (Zimnicea) – Marian Burcin, Camelia Ivan (ambii Alexandria) – juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
Liga a-VI-a Seria I Duminica 20.10.2019 Ora: 11,00
1. AS VEDEA - AS RECOLTA COPACEANCA
Ionela Lungu – Adrian Mutu, Daniel Neagu (toti Alexandria)
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
2. AS TINERETUL RADOIESTI - AS TINERETUL SILISTEA
Mihai Rotaru (Alexandria) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Ion Cucu (Poroschia)
Observator: Florea Roman (Alexandria)
3. AS REAL BEUCA - AS GLORIA DRACSENEI - joc neprogramat
4. AS STEAUA ROSIE MALDAENI - AS TELEORMANUL TROIANUL
Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Leonard Epure, Marian Necula (ambii Rosiori de Vede)
Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)
5. AS VULTURII MERENI - AS SPICUL BALACI
Aurel Peia (Alexandria) – Daniel Ene (Plosca), Valentin Iordachioaia (Tiganesti)
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
6. ACS SOIMII SCRIOASTEA - CS OLTENI-TELEORMAN
Cornel Ghebaura – Eduard Fratila, Robert Carp (toti Turnu Magurele)
Observator: Ion Prapugicu (Turnu Magurele)
Liga a-VI-a Seria II Duminica 20.10.2019 Ora: 11,00
1. CS NANOV - AS DUNAREA ISLAZ
Stefan Luca – Ionut Purcea, Florin Baciu (toti Videle)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
2. AS PROGRESUL 2007 BOGDANA - AS SPORTING CALMATUIU DE SUS
Mihai Tutunaru – Ionut Carabasu, Mihai Mitrofan (toti Turnu Magurele)
Observator:Ilie Poting (Turnu Magurele)
3. CS VOINTA SALCIA - CS FLACARA CONTESTI
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Andrei Grecu, Marian Nicula (ambii Scrioastea)
Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)
4. CS ASTRA PLOSCA 2 - CS ASC SEACA
Valentin Zvobota – Mihai Bajan, Dorinel Luca (toti Videle)
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
5. ACS UNIREA BRINCENI - AS DINAMO BOGDANA
Sorin Manea (Alexandria) – Ionel Galateanu (Guruieni), Bogdan Croitoru (Zimnicea)
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
6. ACS IZVOARELE - AS OLD BOYS ALEXANDRIA
Stefan Stinga – Stelian Purcarea, Marius Burlacu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
Cupa Romaniei - Faza Judeteana – Etapa 2 – Miercuri 23 octombrie 2019
1. AS VULTURII MERENI - AS VIITORUL BLEJESTI
Ionela Lungu - Bogdan Pana, Tibi Spataru (toti Alexandria)
Observator: Florea Roman (Alexandria)
2. AS TINERETUL SILISTEA - ACS VIITORUL VIDELE
Felix Oprescu – Catalin Dobre, Marius Burlacu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
3. ACS SOIMII SCRIOASTEA - AS VIITORUL DIDESTI
Aurel Tanase (Rosiori de Vede) – Gabriel Costea (Maldaeni), Cristian Mustatea (Rosiori de Vede)
Observator: George Haidu (Maldaeni)
4. AS DINAMO BOGDANA - AS VIITORUL SACENI
Aurel Peia (Alexandria) – George Tobosaru, Ionel Galateanu (ambii Guruieni)
Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)
5. AS GLORIA DRACSENEI - AS GLORIA MERISANI
Georgel Dumitru (Cucuieti) – Andrei Grecu (Scrioastea), Leonard Epure (Rosiori de Vede)
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
6. AS TINERETUL RADOIESTI - AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Catalin Columban – Mihai Petrescu, Ionut Purcea (toti Videle)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
7. AS DUNAREA ISLAZ - AS FLACARA LITA
Cornel Ghebaura – Ionut Carabasu, Mihai Mitrofan (toti Turnu Magurele)
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
8. ACS UNIREA CALMATUIU DE SUS - AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE
Eduard Fratila – Stefan Creanga, Dan Ciucu (toti Turnu Magurele)
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
9. ACS ASTRA PLOSCA 2 - CS FLACARA CALINESTI
Lucian Epure (Cosoteni)-Ovidiu Marinel (Brebina),Stelian Purcarea (Rosiori de Vede)
Observator; Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
10. ACS FLACARA CONTESTI - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI
Sorin Manea – Marius Cocos, Valentin Mihaila ( toti Alexandria)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
11. ACS UNIREA BRINCENI - ACS PROGRESUL SMIRDIOASA
Adrian Buica (Alexandria) – Darius Beznea (Piatra), Andrei Pavel (Alexandria)
Observator: George Floricel (Alexandria)
12. ACS TINERETUL SUHAIA - AS PROGRESUL 2007 BOGDANA
Cristian Andrei – Robert Chioreanu, Cristian Ilie (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
13. CS VITANESTI - CS VIRTOAPE
Liviu Minca – Florin Baciu (ambii Videle), Ionut Predoi (Botoroaga)
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
14. AS PROGRESUL NENCIULESTI - AS RECOLTA SFINTESTI
Mihai Rotaru (Alexandria) – Adrian Cojocaru, Constantin Vaduva (ambii Zimnicea)
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)