Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 21.05.2022 Seniori / Ora 12:30
Play-off - Semifinale - RETUR
01. ACS ASTRA PLOSCA - CS RAPID BUZESCU
Adrian Buica - Catalina Nan, Daniel Neagu (toti Alexandria)
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
02. ACS DINAMIC KIDS VIDELE - CS DUNAREA TURRIS TURNU MAGURELE
Mircea Belinas (Zimnicea) - Felix Oprescu, Valentin Rusu (ambii Rosiori de Vede)
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 21.05.2022 Juniori / Ora 11:00
Play-off - Finala - RETUR
01. CS METALUL PERETU - CSM 2 ALEXANDRIA Ora 10.30
Stefan Luca - Dorinel Luca, Florin Ciobanu (toti Mereni)
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a- V-a - Duminica 22.05.2022 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 11:30
SERIA 1 - Ultima etapa a campionatului
01. AS TINERETUL SILISTEA - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu, Mihai Bajan (toti Videle) - seniori
Mihai Bajan (Videle) - Florin Ciobanu (Mereni), Adrian Brodeala (Turnu Magurele) - juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
02. A.S. GLORIA MERISANI - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Aurel Peia - Sorin Manea, Catalina Nan (toti Alexandria) - seniori
Sorin Manea - Aurel Peia, Alexandru Pana (toti Alexandria) - juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
03. A.S. RECOLTA SFINTESTI - AS VIITORUL SACENI
Cristian Ilie - Ionut Nicolae, Mihai Urlan (toti Turnu Magurele) - seniori
Ionut Nicolae - Mihai Urlan, Luca Tismanaru (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
04. CS FLACARA CALINESTI - STA
Liga a- V-a - Duminica 22.05.2022 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
SERIA 2 - Ultima etapa a campionatului
01. ACS TINERETUL SUHAIA - CS ASC SEACA
Cristian Mihai - George Botoghina, Alexandru Corbea (toti Rosiori de Vede) - seniori
George Botoghina - Alexandru Corbea (ambii Rosiori de Vede), Ionut Pindea (Scrioastea) - juniori
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
02. CS VITANESTI - AS VIITORUL PIATRA 2021 PIATRA
Marian Grosu (Buzescu) - Andrei Pavel (Alexandria), Marian Burcin (Cervenia) - seniori
Andrei Pavel (Alexandria) - Marian Grosu (Buzescu), Marian Burcin (Cervenia) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
03. ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - AS ASOCIATIA FOTBAL NANOV
Mihai Rotaru - George Tobosaru, Alexandru Lina (toti Alexandria) - seniori
George Tobosaru - Alexandru Lina, Mihai Rotaru (toti Alexandria) - juniori
Observator: Florea Coman (Alexandria)
04. A.S. FLACARA LITA - STA
Liga a- VI-a - Duminica 22.05.2022 Sen / Ora 11:00
SERIA 1
01. A.S. OLTUL BECIU - AS VICTORIA CIUPERCENI - nu se disputa
02. A.S. DUNAREA ISLAZ - A.S. OLTUL PLOPII SLAVITESTI
Bogdan Pana - Alin Marin (ambii Alexandria), Ion Cucu (Poroschia0
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
03. ACS UNIREA CALMATUIU DE SUS - AFC TURRIS - OLTUL TURNU MAGURELE
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - Tibi Spataru, Luca Fudulu (ambii Alexandria)
Observator: Iulian Branceanu (Alexandria)
04. AS ATHLETIC SEGARCEA VALE - CS VIITORUL LUNCA
Marius Sandulescu - Ovidiu Marinel, Daniel Cirlomete (Toti Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
Liga a- VI-a - Duminica 22.05.2022 Sen / Ora 11:00
SERIA 2
01. A S INTER PURANI - A.S. SPICUL BALACI - Ora 10:30
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu, Dorinel Luca (toti Videle)
Observator: Viorel Nicolescu (Videle)
02. A.S. TINERETUL RADOIESTI - ACS PROGRESUL CIUPERCENI
Felix Oprescu - Valentin Rusu, Alexandru Pereanu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
03. FCS VIITORUL PERII BROSTENI - A.S. TELEORMANUL TROIANUL - Ora 13:00
Catalin Columban - Dorinel Luca, Sorin Beianu (toti Videle)
Observator: Mirel Ene (Videle)
04. A.S. AVINTUL STEJARU - AS FLACARA 2 TALPA - nu se disputa
Liga a- VI-a - Duminica 22.05.2022 Sen / Ora 11:00
SERIA 3
01. CS FLACARA CONTESTI - AS OLD BOYS ALEXANDRIA
Marius Untesu - Robert Chioreanu, Cristian Chirovici (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
02. AS STEAUA DRACEA - AS RAPID URLUIU
Ionut Carabasu - Dan Prodan, Ilie Cristea (toti Turnu Magurele)
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
* Jocul se disputa pe terenul din Piatra
03. A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA - AS DINAMO BOGDANA
Cristian Beznea - Darius Beznea (ambii Piatra), Madalin Gheorghe (Mavrodin)
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
04. AS VIITORUL CRANGU - AS STEAUA ROSIE BUJORU - nu se disputa