Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 17.09.2022 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01. ACS AJAX BOTOROAGA - ACS ASTRA PLOSCA
Ionut Dogeanu (Videle) - Dorinel Luca, Florin Ciobanu (ambii Mereni) - seniori
Dorinel Luca (Mereni) - Alexandru Corbea (Rosiori de Vede), ionut Pindea (Scrioastea) - juniori
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
02. CSL NANOV - ACS ATLETIC ORBEASCA
Aurel Peia (Alexandria) - Ovidiu Marinel (Brebina), Bogdan Pana (Alexandria) - seniori
Daniel Cirlomete - Alexandru Pereanu (ambii Rosiori de Vede), Florentin Ciuciu - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
03. ACS STEAUA SPATAREI - ACS DRAGANESTI VLASCA
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) - Ionut Carabasu (Turnu Magurele), Leonard Epure (Rosiori de Vede) - seniori
Ionut Carabasu (Turnu Magurele) - Mihai Costache (Beciu), Rares Silimon (Turnu Magurele) - juniori
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
04. AS VOINTA SAELELE 2017 - CS METALUL PERETU
Mircea Belinas (Zimnicea) - Catalina Nan (Alexandria), Valentin Stanculet (Zimnicea) - seniori
Darius Beznea (Piatra) - Valentin Stanculet (Zimnicea), Catalina Nan (Alexandria) - juniori
Observator: Catalin Cusca (Alexandria)
05.CS RAPID BUZESCU - ACS AVANTUL BRAGADIRU
Adrian Buica (Alexandria) - Gabriel Costea, George Botoghina (ambii Rosiori de Vede) - seniori
Sorin Mitroi - Stefan Petica, Luca Tismanaru (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
06. CS ASC SEACA - AS VICTORIA LUNCA
Mihai Rotaru (Alexandria) - Alexandru Prodan (Turnu Magurele), Sorin Fudulu (Alexandria) - seniori
Andrei Pavel - Alexandru Lina, Andrei Petra (toti Alexandria) - juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
07. C S VIRTOAPE - ACS DINAMIC KIDS VIDELE
Traian Ene (Plosca) - Daniel Neagu, Luca Fudulu (ambii Alexandria) - seniori
Alin Marin - Madalin Gheorghe, George Tobosaru (toti Alexandria- juniori
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
Liga a- V-a - Duminica 18.09.2022 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. CS VITANESTI - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Stefan Stinga - Leonard Epure, Alexandru Pereanu (toti Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Pereanu - Leonard Epure,(ambii Rosiori de Vede), Florentin Ciuciu (Plosca)- juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
02. CS VIITORUL LUNCA - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Aurel Peia - Alin Marin (ambii Alexandria), Valentin Stanculet (Zimnicea) - seniori
Alin Marin - Aurel Peia (ambii Alexandria), Valentin Stanculet (Zimnicea)- juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
03. CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021 - AS TINERETUL SILISTEA
Mihai Rotaru (Alexandria) - Ion Cucu (Poroschia), Marian Burcin (Cervenia)- seniori
Ion Cucu (Poroschia) - Mihai Rotaru (Alexandria), Marian Burcin (Poroschia)- juniori
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
04. CS VIITORUL PIATRA - AS RAPID URLUIU
Cristian Andrei (Turnu Magurele) - Mihai Urlan (Beciu), Alexandru Prodan (Turnu Magurele) - seniori
Mihai Urlan (Beciu) - Alexandru Prodan, Luca Tismanaru (ambii Turnu Magurele) - juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
05. A S INTER PURANI - ACS VIITORUL SACENI
Ionut Dogeanu - Mihai Bajan (ambii Videle), Sorin Beianu (Botoroaga) - seniori - Ora11:30
Sorin Beianu (Botoroaga) - Mihai Bajan (Videle), Adrian Brodeala (Tunari)- juniori - Ora 09:30
Observator: Mirel Ene (Videle)
06. ACS FLACARA LITA - CS FLACARA CALINESTI
Adrian Buica - George Tobosaru, Andrei Pavel (toti Alexandria) - seniori
Andrei Pavel - Adrian Buica, George Tobosaru (toti Alexandria)- juniori
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
07. ACS TINERETUL SUHAIA - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI
Dan Prodan - Ionut Carabasu (ambii Turnu Magurele), Mihai Costache (Beciu) - seniori
Ionut Carabasu - Dan Prodan (ambii Turnu Magurele), Mihai Costache (Beciu)- juniori
Observator: Ilie Potng (Turnu Magurele)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 18.09.2022 Ora 11:00
01. A.S. SPICUL BALACI - A.S. VEDEA
Marian Grosu (Buzescu) - Bogdan Pana, Alexandu Pana (ambii Alexandria)
Observator: George Haidu (Maldaeni)
02. AS VIITORUL TALPA - FCS VIITORUL PERII BROSTENI - Ora:14:00
Ionut Dogeanu - Mihai Bajan (ambii Videle), Adrian Brodeala (Tunari)
Observator: Ionel Turlete (Videle)
03. ACS PROGRESUL CIUPERCENI - A.S. RECOLTA SFINTESTI - joc amanat
04. A.S. TINERETUL RADOIESTI - A.S. GLORIA MERISANI
Marius Sandulescu - Valentin Rusu (ambii Rosiori de Vede), Ionut Pindea (Scrioastea)
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
05. AS VIITORUL GRATIA - CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE
Catalin Columban (Videle) - Florin Ciobanu, Dorinel Luca (ambii Mereni)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
06. AS VIITORUL BUTESTI - A.S. VULTURII MERENI
Sorin Manea - Andrei Petra, Alexandru Lina (toti Alexandria)
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
Liga a- VI-a Seria 2- Duminica 18.09.2022 Ora 11:00
01. AS ATHLETIC SEGARCEA VALE - AS VICTORIA CIUPERCENI
Alexandru Sima - Mihai Radu, Mario Burcus (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorge Doicut (Turnu Magurele)
02. A.C.S. OLTUL PLOPII SLAVITESTI - A.S. OLTUL BECIU
Ilie Cristea - Albert Creanga, Sebastian Igrisan (toti Turnu Magurele)
Observator: Stelian Zariosu ((Turnu Magurele)
03. AS DINAMO BOGDANA - AS OLD BOYS ALEXANDRIA - Ora:10:15
Ovidiu Marinel ( Brebina) - Gabriel Costea (Maldaeni), Daniel Cirlomete (Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
04. CS STEAUA DRACEA - A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA - Ora 10:00
Traian Ene (Plosca) - Daniel Neagu, Madalin Gheorghe (ambii Alexandria)
Observator: Florin Cana (Alexandria)
05. A.S. DUNAREA ISLAZ - ACSC PUTINEIU - Ora 13:15
Daniel Neagu (Alexandria) - Traian Ene (Plosca), Madalin Gheorghe (Alexandria)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
06. A.S. TELEORMANUL TROIANUL - CS FLACARA CONTESTI - Ora 13:00
Gabriel Costea (Maldaeni) - Ovidiu Marinel (Brebina), Daniel Cirlomete (Rosiori de Vede)
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)