Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 01.10.2022 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01.CSL NANOV - ACS ASTRA PLOSCA
Adrian Buica (Alexandria) - Ovidiu Marinel (Brebina), Darius Beznea (Piatra) - seniori
Darius Beznea (Piatra) - Daniel Cirlomete (Rosiori de Vede), Ionut Pindea (Scrioastea) - juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
02.ACS STEAUA SPATAREI - ACS AJAX BOTOROAGA
Mircea Belinas (Zimnicea) - Marius Sandulescu (Rosiori de Vede), Alexandru Sima (Turnu Magurele) - seniori
Sorin Mitroi (Turnu Magurele) - Cristinel Javla (Rosiori de Vede), Sebastian Igrisan (Turnu Magurele) - juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
03. AS VOINTA SAELELE 2017 - ACS ATLETIC ORBEASCA
Cosmin Ciocan (Turnu Magurele) - George Tobosaru (Alexandria), Ilie Cristea (Turnu Magurele) - seniori
George Tobosaru (Alexandria) - Rares Silimon, Emil Balaceanu (ambii Turnu Magurele) - juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
04. CS RAPID BUZESCU - ACS DRAGANESTI VLASCA
Traian Ene (Plosca) - Catalina Nan, Bogdan Pana (ambii Alexandria) - seniori
Alin Marin - Bogdan Pana, Madalin Gheorghe (toti Alexandria) - juniori
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
05. CS ASC SEACA - CS METALUL PERETU
Aurel Peia (Alexandria) - Ionut Carabasu (Turnu Magurele), Alexandru Lina (Alexandria) - seniori
Ionut Carabasu (Turnu Magurele)- Andrei Petra, Andrei Pavel (ambii Alexandria) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
06. C S VIRTOAPE - ACS AVANTUL BRAGADIRU
Mihai Rotaru (Alexandria) - Dorinel Luca, Florin Ciobanu (ambii Mereni) - seniori
Stefan Luca - Florin Ciobanu (ambii Mereni), Sorin Beianu (Botoroaga) - juniori
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
07. ACS DINAMIC KIDS VIDELE - AS VICTORIA LUNCA
Marian Grosu (Buzescu) - Gabriel Costea (Maldaeni), Leonard Epure (Rosiori de Vede) - seniori
Marian Nicula - Alexandru Pereanu (ambii Rosiori de Vede), Florentin Ciuciu (Plosca) - juniori
Observator: Florea Coman (Alexandria)
Liga a- V-a - Duminica 02.10.2022 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. CS VIITORUL LUNCA - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Sorin Manea - George Tobosaru, Alexandru Lina (toti Alexandria) - seniori
George Tobosaru - Alexandru Lina, Sorin Manea (toti Alexandria) - juniori
Observator: George Haidu (Maldaeni)
02. CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021 - CS VITANESTI
Aurel Peia (Alexandria) - Marian Burcea (Cervenia), Alin Marin (Alexandria) - seniori
Alin Marin (Alexandria) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Aurel Peia (Alexandria) - juniori
Observator: Catalin Cusca (Alexandria)
03. CS VIITORUL PIATRA - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) - Mihai Costache (Beciu), Alexandru Sima (Turnu Magurele) - seniori
Alexandru Sima - (Turnu Magurele) - Mihai Costache (Beciu), Mario Stoian (Turnu Magurele) - juniori
Observator; Dan Prodan (Turnu Magurele)
04. A S INTER PURANI - AS TINERETUL SILISTEA
Marian Grosu (Buzescu) - Ion Cucu (Poroschia), Andrei Pavel (Alexandria) - seniori
Andrei Pavel (Alexandria) - Ion Cucu (Poroschia), Marian Grosu (Buzescu) - juniori
Observator: Iulian Branceanu (Alexandria)
05. ACS FLACARA LITA - AS RAPID URLUIU
Marius Sandulescu - George Botoghina, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) - seniori
George Botoghina - Alexandru Pereanu, Leonard Epure (toti Rsiori de Vede) - juniori
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
06. ACS TINERETUL SUHAIA - ACS VIITORUL SACENI
Luca Stefan (Mereni) - Mihai Bajan (Videle), Dorinel Luca (Mereni) - seniori
Dorinel Luca (Mereni) - Mihai Bajan, Francesco Marian ( ambii Videle) - juniori
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
07. ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - CS FLACARA CALINESTI
Ovidiu Marinel (Bebina) - Gabriel Costea, Daniel Cirlomete (ambii Rosiori de Vede) - seniori
Gabriel Costea - Daniel Cirlomete (ambii Rosiori de Vede), Florentin Ciuciu (Plosca) - juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 02.10.2022 Ora 11:00
01. ACS PROGRESUL CIUPERCENI - A.S. VEDEA
Sorin Fudulu (Alexandria) - Traian Ene (Posca), Madalin Gheorghe (Alexandria)
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
02. A.S. TINERETUL RADOIESTI - FCS VIITORUL PERII BROSTENI Ora 13:00
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu, Adrian Brodeala (totii Videle)
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
03. AS VIITORUL GRATIA - A.S. RECOLTA SFINTESTI Ora 13:00
Catalin Columban (Videle) - Sorin Beianu (Botoroaga), Florin Ciobanu (Mereni)
Observator: Mirel Ene (Videle)
04. A.S. VULTURII MERENI - A.S. GLORIA MERISANI Ora 10:00
Catalin Columban (Videle) - Florin Ciobanu (Videle), Sorin Beianu (Botoroaga)
Observator: Marian Zirna (Videle)
05. AS VIITORUL BUTESTI - CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE Ora 10:00
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu, adrian Brodeala (toti Videle)
Observator: Ionel Turlete (Videle)
06. AS VIITORUL TALPA - A.S. SPICUL BALACI Ora 14:00
Traian Ene (Plosca) - Sorin Fudulu, Madalin Gheorghe (ambii Alexandria)
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
Liga a- VI-a Seria 2- Duminica 02.10.2022 Ora 11:00
01. AS DINAMO BOGDANA - AS VICTORIA CIUPERCENI
Cornel Ghebaura - Alexandru Prodan, Stefan Petica (toti Turnu Magurele)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
02. CS STEAUA DRACEA - A.S. OLTUL BECIU
Stefan Creanga - Mihai Urlan, Mihai Radu (toti Turnu Magurele)
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
03. A.S. DUNAREA ISLAZ - AS OLD BOYS ALEXANDRIA
Ionut Carabasu - Ilie Cristea, Albert Creanga (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
04. CS FLACARA CONTESTI - A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA
Mihai Rotaru - Andrei Petra, Bogdan Pana (toti Alexandria)
observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
05. A.S. TELEORMANUL TROIANUL - ACSC PUTINEIU
Stelian Purcarea - Valentin Rusu, Cristian Jalva (toti Rosiori de Vede)
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
06. ACS OLTUL PLOPII SLAVITESTI - AS ATHLETIC SEGARCEA VALE
Stefan Stinga - Alexandru Corbea, Marian Nicula (toti Rosiori de Vede)
Observator: Iulian Dorila (Rosiori de Vede)