Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 04.03.2023 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01.ACS ASTRA PLOSCA - ACS ATLETIC ORBEASCA
Cristian Ilie (Turnu Magurele) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Iov Petre (Turnu Magurele) - seniori
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - Darius Beznea (Piatra), Luca Fudulu (Alexandria) - juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
02. ACS DRAGANESTI VLASCA - ACS AJAX BOTOROAGA
Cosmin Ciocan (Turnu Magurele) - Ionut Purcea (Videle), Bogdan Doicut (Turnu Magurele) - seniori
Ionut Purcea (Videle) - Florin Ciobanu (Mereni), Marian Perlleshi (Videle) - juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
* Jocul se disputa pe terenul din ,,Botoroaga"
03. CS METALUL PERETU - CSL NANOV
Traian Ene (Plosca) - Robert Chioreanu (Turnu Magurele), George Tobosaru (Alexandria)- seniori
Mihai Radu - Stefan Petica, Sebastian Igrisan (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
04. ACS AVANTUL BRAGADIRU - ACS STEAUA SPATAREI
Mircea Belinas (Zimnicea) - Gabriel Smarcea, Sorin Fudulu (ambii Alexandria) - seniori
Catalin Lincan - Andrei Petra, Alexandru Lina (toti Alexandria) - juniori
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
05. AS VICTORIA LUNCA - AS VOINTA SAELELE 2017
Adrian Buica - Bogdan Pana (ambii Alexandria), Stefan Creanga (Turnu Magurele) - seniori
Stefan Creanga - Mario Burcus, Luca Tismanaru (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Florea Coman (Alexandria)
* Jocul se disputa pe terenul din ,,Lita"
06. ACS DINAMIC KIDS VIDELE - CS RAPID BUZESCU
Daniel Neagu - Catalina Nan, Sorin Manea (toti Alexandria) - seniori
Alexandru Pereanu (Rosiori de Vede) - Ionut Pîndea (Scrioastea), Daniel Militaru (Dulceanca) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
07. C S VIRTOAPE - CS ASC SEACA
Ionut Dogeanu (Videle) - Ovidiu Marinel (Brebina), Leonard Epure (Rosiori de Vede) - seniori
Ovidiu Marinel (Brebina) - Florentin Ciuciu (Plosca), Andrei Matei (Rosiori de Vede) - juniori
Observator; Alexandru Bajan (Videle)
Liga a- V-a - Duminica 05.03.2023 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020 - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Octavian Iov - Alexandru Prodan , Mihai Radu (toti Turnu Magurele) - seniori
Mihai Radu - Alexandru Prodan, Emil Balaceanu (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
02. AS TINERETUL SILISTEA - CS VITANESTI
*Jocul de seniori nu se disputa, CS Vitanesti retrasa din competitie;
Sorin Beianu (Botoroaga) - Adrian Brodeala (Draganesti Vlasca), Marian Perlleshi (Videle) - juniori
03. AS RAPID URLUIU - CS VIITORUL LUNCA
Felix Oprescu - George Botoghina, Marius Sandulescu (toti Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Pereanu - Alexandru Corbea (ambii Rosiori de Vede), Andrei Matei (Draganesti de Vede) - juniori
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
04. ACS VIITORUL SACENI - CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021
Ionut Dogeanu - Ionut Purcea (ambii Videle), Mihai Petrescu (Videle) - seniori
Ionut Purcea (Videle) - Florin Ciobanu (Mereni), Marius Bratu (Blejesti) - juniori
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
05. CS FLACARA CALINESTI - CS VIITORUL PIATRA
Daniel Neagu - Catalina Nan, Gabriel Smarcea (toti Alexandria) - seniori
George Tobosaru (Alexandria) - Marian Burcin (Cervenia), Alexandru Lina ( Alexandria) - juniori
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
06.ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - A S INTER PURANI
Cristian Ilie - Robert Chioreanu, Albert Creanga (toti Turnu Magurele) - seniori
Robert Chioreanu - Stefan Petica, Albert Creanga (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
07. ACS TINERETUL SUHAIA - ACS FLACARA LITA
Aurel Peia - Bogdan Pana, Sorin Fudulu (toti Alexandria) - seniori
Andrei Pavel (Alexandria) - Alexandru Pana (Piatra), Mircea Popescu (Piatra - juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)