Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 11.03.2023 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01. C S VIRTOAPE - ACS ASTRA PLOSCA
Mircea Belinas (Zimnicea) - Gabriel Smircea (Alexandria), Florin Ciobanu (Mereni) - seniori
Ionut Osiac - Cosmin Rizea (ambii Vitanesti), Marian Perlleshi (Vitanesti) - juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
02. CS ASC SEACA - ACS DINAMIC KIDS VIDELE
Aurel Peia - Bogdan Pana (ambii Alexndria), Alexandru Prodan (Turnu Magurele) - seniori
Marian Burcin (Cervenia)- Darius Beznea, Mircea Popescu (ambii Piatra) - juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
03. CS RAPID BUZESCU - AS VICTORIA LUNCA
Cosmin Ciocan (Turnu Magurele) - Valentin Rusu, Stelian Purcarea (ambii Rosiori de Vede) - seniori
Valentin Rusu (Rosiori de Vede) - Ionut Pindea (Scrioastea), Daniel Militaru (Dulceanca)- juniori
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
04. AS VOINTA SAELELE 2017 - ACS AVANTUL BRAGADIRU
Ionut Dogeanu (Videle) - Stefan Stinga (Rosiori de Vede), Ionut Purcea (Videle) -seniori
Alexandru Pereanu - Alexandru Corbea, Andrei Matei (toti Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
05. ACS STEAUA SPATAREI - CS METALUL PERETU
Mihai Rotaru (Alexandria) - Felix Oprescu, George Botoghina (ambii Rosiori de Vede) - seniori
George Botoghina (Rosiori de Vede) - Sebastian Igrisan, Albert Creanga (ambii Turnu Magurele) - juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
06. CSL NANOV - ACS DRAGANESTI VLASCA
Cristian Andrei (Turnu Magurele) - Catalina Nan (Alexandria), Octavian Petre (Turnu Magurele)- seniori
Catalina Nan (Alexandria) - Rares Silimon, Emil Balaceanu (ambii Turnu Magurele) - juniori
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
07. ACS AJAX BOTOROAGA - ACS ATLETIC ORBEASCA
Adrian Buica (Alexandria) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Luca Fudulu (Alexandria) - seniori
Alin Marin (Alexandria) - Madalin Gheorghe (Mavrodin), Tibi Spataru (Alexandria) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
Liga a- V-a - Duminica 12.03.2023 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. ACS TINERETUL SUHAIA - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Cristian Ilie - Alexandru Sima, Alexandru Prodan (toti Turnu Magurele) - seniori
Alexandru Sima - Alexandru Prodan,Marius Stoian (toti Tunu Magurele) - juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
02. ACS FLACARA LITA - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI
Aurel Peia - Sorin Manea, George Tobosaru (toti Alexandria) - seniori
Alin Marin - Andrei Petra, Alexandru Pana (toti Alexandria) - juniori
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
03. A S INTER PURANI - CS FLACARA CALINESTI
Marius Sandulescu - George Botoghina, Alexandru Corbea (toti Rosiori de Vede) - seniori
George Botoghina - Alexandru Corbea (ambii Rosiori de Vede), Daniel Militaru (Dulceanca) - juniori
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
04. CS VIITORUL PIATRA - ACS VIITORUL SACENI
Cosmin Ciocan - Stefan Creanga, Ilie Cristea (toti Turnu Magurele) - seniori
Stefan Creanga - Ilie Cristea, Mario Burcus (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
05. CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021 - AS RAPID URLUIU
Mihai Rotaru - Gabriel Smircea, Bogdan Pana (toti Alexandria) - seniori
Andrei Pavel (Alexandria) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Ionut Sajen (Rosiori de Vede)
Observator: George Floricel (Alexndria)
06.CS VIITORUL LUNCA - AS TINERETUL SILISTEA
Ovidiu Marinel - Leonard Epure, Alexandru Pereanu (toti Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Pereanu - Leonard Epure, Alexandru Paduraru (toti Rosiori de Vede) - juniori
Observator: George Haidu (Maldaeni)
07. CS VITANESTI - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE Ora: 13,15
Andrei Pavel (Alexandria) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Ionut Sajen (Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Gheorghe Stefan (Alexandria)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 12.03.2023 Ora 11:00
01. AS VIITORUL BUTESTI - A.S. VEDEA
Ionut Purcea - Mihai Bajan (ambii Videle), Adrian Brodeala (Draganesti Vlasca)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
02. A.S. SPICUL BALACI - FCS VIITORUL PERII BROSTENI
Marian Grosu (Buzescu) - Tibi Spataru, Alexandru Lina (ambii Alexandria)
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
* Jocul se disputa pe terenul,, Sat Tecuci" Comuna Balaci
03. AS VIITORUL TALPA - A.S. RECOLTA SFINTESTI
Dorinel Luca (Mereni) - Sorin Beianu (Botoroaga), Marius Bratu (Blejesti)
Observator: Mirel Ene (Videle)
04. ACS PROGRESUL CIUPERCENI - A.S. GLORIA MERISANI
Stefan Luca - Florin Ciobanu (ambii Mereni), Marian Perlleshi (Videle)
Observator:Marian Zarna (Videle)
05. A.S. TINERETUL RADOIESTI - CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE
Sorin Fudulu - Catalin Lincan (ambii Alexandria), Marian Burcin (Cervenia)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
06. AS VIITORUL GRATIA - A.S. VULTURII MERENI
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu (ambii Videle), Florin Stanciu (Blejesti)
Observtor: Alexandru Bjan (Videle)
Liga a- VI- a Seria 2- Duminica 12.03.2023 Ora 11:00
01. A.S. TELEORMANUL TROIANUL - AS VICTORIA CIUPERCENI - Echipa AS Teleormanul Troianul retrasa din campionat.
02. AS ATHLETIC SEGARCEA VALE - A.S. OLTUL BECIU
Octavian Petre - Valentin Jilca, Mihai Radu (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
03. ACS OLTUL PLOPII SLAVITESTI - AS OLD BOYS ALEXANDRIA
Felix Oprescu (Rosiori de Vede) - Florentin Ciuciu (Plosca), Ionut Pindea (Scrioastea)
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
04. AS DINAMO BOGDANA - A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA Ora 10:00
Adrian Buica (Alexandria) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Madalin Gheorghe (Mavrodin)
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
05. CS STEAUA DRACEA - ACSC PUTINEIU Ora 13:00
Adrian Buica (Alexandria) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Madalin Gheorghe (Mavrodin)
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
06. A.S. DUNAREA ISLAZ - CS FLACARA CONTESTI
Robert Chioreanu - Stefan Petica, Albert Creanga (toti Turnu Magurle)
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)