Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 29.04.2023 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01. ACS ASTRA PLOSCA - AS VOINTA SAELELE 2017
Mircea Belinas (Zimnicea) - Ionut Purcea (Videle), Sorin Manea (Alexandria) - seniori
Marian Burcin (Cervenia) - Andrei Pavel, Alexandru Pana (ambii Alexandria) - juniori
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
02. ACS STEAUA SPATAREI - CS RAPID BUZESCU
Cristian Ilie (Turnu Magurele) - Gabriel Smarcea (Alexandria), Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - seniori
Mihai Radu - Rares Silimon, Madalin Raicu (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
03. CSL NANOV - CS ASC SEACA
Felix Oprescu (Rosiori de Vede) - Laurentiu Mitrofan, Alexandru Sima (ambii Turnu Magurele) - seniori
Alexandru Sima - Emil Balaceanu, Luca Tismanaru (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
04. ACS AJAX BOTOROAGA - C S VIRTOAPE - Joc neprogramat
05. ACS ATLETIC ORBEASCA - ACS DINAMIC KIDS VIDELE
Ovidiu Marinel (Brebina) - George Tobosaru (Alexandria), Marius Sandulescu (Rosiori de Vede) - seniori
Marius Sandulescu (Rosiori de Vede) - Valentin Mortu, Andrei Matei (ambii Draganesti de Vede) - juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
06. ACS DRAGANESTI VLASCA - AS VICTORIA LUNCA
Marian Grosu (Buzescu) - Valentin Rusu (Rosiori de Vede), Darius Beznea (Piatra) - seniori
Ionut Osiac (Vitanesti) - Marian Perlleshi (Videle), Sorin Beianu (Botoroaga) - juniori
Observator: Mirel Ene (Videle)
07. CS METALUL PERETU - ACS AVANTUL BRAGADIRU
Ionut Dogeanu (Videle) - Alexandru Lina, Tibi Spataruu (ambii Alexandria) - seniori
Alin Marin (Alexandria) - Mircea Popescu (Cervenia), Andrei Ulmeanu (Plosca) - juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
Liga a- V-a - Duminica 30.04.2023 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020 - CS VIITORUL PIATRA
Marian Grosu (Buzescu) - Catalina Nan, Andrei Pavel (ambii Alexandria) - seniori
Andrei Pavel (Alexandria) - Marian Grosu (Buzescu), Catalina Nan (Alexandria) - juniori
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
02. CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021 - A S INTER PURANI
Cristian Mihai - Marius Sandulescu, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Pereanu - Marian Iordan, Alexandru Paduraru (toti Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
03. CS VIITORUL LUNCA - ACS FLACARA LITA
Ovidiu Marinel (Brebina) - Valentin Rusu, Stelian Purcarea (ambii Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Corbea (Rosiori de Vede) - Andrei Matei (Draganesti de Vede), Florentin Ciuciu (Plosca) - juniori
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
*Jocul se disputa pe terenul din Saelele
04. CS VITANESTI - ACS TINERETUL SUHAIA Ora: 14:15
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Mircea Popescu (Cervenia) - juniori
05. A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE - ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI
Stefan Luca (Mereni) - Mihai Bajan (Videle), Florin Ciobanu (Mereni) - seniori
Sorin Beianu (Botoroaga) - Adrian Bratu, Marius Bratu (ambii Baciu) - juniori
Observator: Marian Zarna (Videle)
06. AS TINERETUL SILISTEA - CS FLACARA CALINESTI
Cristian Ilie - Alexandru Prodan, Mihai Radu (toti Turnu Magurele) - seniori
Mihai Radu - Alexandru Prodan, Emil Balaceanu (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
07. AS RAPID URLUIU - ACS VIITORUL SACENI
Bogdan Pana (Alexandria) - Ion Cucu (Poroschia), George Tobosaru (Alexandria) - seniori
George Tobosaru (Alexandria) - Ion Cucu (Poroschia), Sorin Manea (Alexandria) - juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 30.04.2023 Ora 11:00
01. A.S. VULTURII MERENI - A.S. VEDEA
Alin Marin - Marian Lincan, Tibi Spataru (toti Alexandria)
Observator: Gheorghe Stefan (Alexandria)
02. CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE - FCS VIITORUL PERII BROSTENI
Marian Burcin (Cervenia) - Alexandri Lina (Alexandria), Madalin Gheorghe (Mavrodin) - seniori
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
03. A.S. GLORIA MERISANI - A.S. RECOLTA SFINTESTI
George Botoghina - Daniel Carlomete, Marian Nicula (toti Rosiori de Vede)
Observator: Iulian Dorila (Rosiori de Vede)
04. A.S. TINERETUL RADOIESTI - AS VIITORUL TALPA
Catalin Columban (Videle) - Adrian Brodeala (Draganesti Vlasca), Marian Perlleshi (Videle)
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
05. AS VIITORUL GRATIA - A.S. SPICUL BALACI
Sorin Manea (Alexandria) - Ionut Osiac (Vitanesti), Alexandru Pana (Alexandria)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
06. AS VIITORUL BUTESTI - ACS PROGRESUL CIUPERCENI
Ionut Dogeanu - Mihai Petrescu, Ionut Purcea (toti Videle)
Observator: Iulian Parnac (Videle)
Liga a- VI- a Seria 2- Duminica 30.04.2023 Ora 11:00
01. CS FLACARA CONTESTI - AS VICTORIA CIUPERCENI
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Mircea Popescu (Cervenia)
Observator: Iulian Branceanu (Alexandria)
02. ACSC PUTINEIU - A.S. OLTUL BECIU
Mihai Rotaru - Gabriel Smarcea (ambii Alexandria), Darius Beznea (Piatra)
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
03. A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA - AS OLD BOYS ALEXANDRIA
Robert Chioreanu - Stefan Petica, Ilie Cristea (toti Turnu Magurele)
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
04. CS STEAUA DRACEA - ACS OLTUL PLOPII SLAVITESTI
Cristian Andrei - Sebastian Igrisan, Mario Burcus (toti Turnu Magurele)
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
05. A.S. DUNAREA ISLAZ - AS ATHLETIC SEGARCEA VALE
Laurentiu Mitrofan - Luca Tismanaru, Albert Creanga (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
06. A.S. TELEORMANUL TROIANUL - AS DINAMO BOGDANA nu se disputa