Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 06.05.2023 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01. CS METALUL PERETU - ACS ASTRA PLOSCA
Mihai Rotaru - Bogdan Pana (ambii Alexandria), Valentin Iordachioaia (Tiganesti) - seniori
Alexandru Corbea - Alexandru Paduraru, Marian Iordan (toti Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
02. ACS AVANTUL BRAGADIRU - ACS DRAGANESTI VLASCA
Cristian Ilie (Turnu Magurele) - George Tobosaru (Alexandria), Ilie Cristea (Turnu Magurele) - seniori
Alexandru Lina - Catalin Lincan (ambii Alexandria), Andrei Ulmeanu (Plosca) - juniori
Observator: George Floricel (Alexandria)
03. AS VICTORIA LUNCA - ACS ATLETIC ORBEASCA
Daniel Neagu (Alexandria) - Leonard Epure, Felix Oprescu (ambii Rosiori de Vede) - seniori
Felix Oprescu (Rosiori de Vede) - Sebastian Igrisan, Madalin Raicu (ambii Turnu Magurele) - juniori
Observator: George Popa (Alexandria)
* Jocul se disputa pe terenul din Lita
04. ACS DINAMIC KIDS VIDELE - ACS AJAX BOTOROAGA nu se disputa
05. C S VIRTOAPE - CSL NANOV
Mircea Belinas (Zimnicea) - Sorin Fudulu, Luca Fudulu (ambii Alexandria) - seniori
Stefan Luca (Mereni) - Marius Bratu (Baciu), Marian Perlleshi (Videle) - juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
06. CS ASC SEACA - ACS STEAUA SPATAREI
Aurel Peia (Alexandria) - Alexandru Prodan (Turnu Magurele), Sorin Manea (Alexandria) - seniori
Stefan Petica - Albert Creanga, Mihai Lamba (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
07. CS RAPID BUZESCU - AS VOINTA SAELELE 2017
Catalin Columban (Videle) - Stelian Purcarea (Rosiori de Vede), Florin Ciobanu (Mereni) - seniori
Marian Burcin (Cervenia) - Andrei Matei, Andrei Pavel (ambii Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Alexandru Bajan (Videle)
Liga a- V-a - Duminica 07.05.2023 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. AS RAPID URLUIU - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Alexandru Sima - Ilie Cristea, Mihai Radu (toti Turnu Magurele) - seniori
Mihai Radu - Rares Silimon, Mario Stoian (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Dan Nitu (Turnu Magurele)
02. ACS VIITORUL SACENI - AS TINERETUL SILISTEA
Sorin Manea - Tibi Spataru (ambii Alexandria), Madalin Gheorghe (Mavrodin) - seniori
Tibi Spataru (Alexandria) - Madalin Gheorghe (Mavrodin), Andrei Pavel (Alexandria) - juniori
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
03. CS FLACARA CALINESTI - A.S. VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE
Daniel Neagu - Andrei Petra, Luca Fudulu (toti Alexandria) - seniori
Andrei Petra - Daniel Neagu, Luca Fudulu (toti Alexandria) - juniori
Observator; Florea Coman (Alexandria)
04. ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - CS VITANESTI Ora: 14:30
Marian Burcin (Cervenia) - Mihai Rotaru , Alexandru Pana (ambii Alexandria) - juniori
Observator: Gheorghe Stefan (Alexandria)
05. ACS TINERETUL SUHAIA - CS VIITORUL LUNCA
Catalin Columban - Mihai Bajan (ambii Videle), Florin Ciobanu (Mereni) - seniori
Mihai Bajan (Videle) - Florin Ciobanu (Mereni), Marian Perlleshi (Videle) - juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
06. ACS FLACARA LITA - CS STEAUA ROSIE BUJORU 2021
Bogdan Pana - George Tobosaru (ambii Alexandria), Darius Beznea (Piatra) - seniori
George Tobosaru (Alexandria) - Darius Beznea (Piatra), Bogdan Pana (Alexandria) - juniori
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
07. A S INTER PURANI - CS VIITORUL PIATRA
Felix Oprescu - Stelian Purcarea, Daniel Carlomete (toti Rosiori de Vede) - seniori
Alexandru Pereanu - Marian Iordan, (ambii Rosiori de Vede), Ionut Pindea (Scrioastea) - juniori
Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 07.05.2023 Ora 11:00
01. A.S. VEDEA - CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE
Sorin Beianu (Botoroaga) - Adrian Brodeala (Draganesti Vlasca), Marius Bratu (Baciu)
Obsewrvator: Marian Zirna (Videle)
02. FCS VIITORUL PERII BROSTENI - A.S. GLORIA MERISANI
Mihai Rotaru (Alexandria) - Marian Burcin (Cervenia), Alexandru Pana (Alexandria)
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
03. A.S. RECOLTA SFINTESTI - AS VIITORUL BUTESTI
Ovidiu Mainel (Brebina) - Marius Sandulescu, Andrei Matei (ambii Rosiori de Vede)
Observator: Florea Ricu (Rosiorfi de Vede)
04. A.S. SPICUL BALACI - A.S. VULTURII MERENI
Aurel Peia (Alexandria) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Alexandru Lina (Alexandria)
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
05. AS VIITORUL TALPA - AS VIITORUL GRATIA
Ionut Osiac (Vitanesti) - Mihai Petrescu (Videle), Adrian Bratu (Baciu)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
06. ACS PROGRESUL CIUPERCENI - A.S. TINERETUL RADOIESTI
Sorin Fudulu (Alexandria) - Andrei Ulmeanu (Plosca), Mircea Popescu (Viisoara)
Observator: Mirel Ene (Videle)
Liga a- VI- a Seria 2- Duminica 07.05.2023 Ora 11:00
01. AS VICTORIA CIUPERCENI - ACSC PUTINEIU
Marian Grosu |(Buzescu) - Ion Cucu (Porschia), Ionut Sajen (Alexandria)
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)
02. A.S. OLTUL BECIU - A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA
Cristian Ilie - Stefan Petica, Luca Tismanaru (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
03. AS OLD BOYS ALEXANDRIA - A.S. TELEORMANUL TROIANUL nu se disputa
04. AS ATHLETIC SEGARCEA VALE - CS FLACARA CONTESTI
Tavi Petre - Valentin Jilca, Mario Burcus (toti Turnu Magurele)
Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
05. ACS OLTUL PLOPII SLAVITESTI - A.S. DUNAREA ISLAZ
Cristian Mihai - Leonard Epure, Alexandru Corbea (toti Rosiori de Vede)
Observator; Augusti Dragnea (Rosiori de Vede)
06. AS DINAMO BOGDANA - CS STEAUA DRACEA
Robert Chioreanu - Alexandru Prodan, Emil Balaceanu (toti Turnu Magurele)
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
Cupa Romaniei Faza Judeteana , Semifinale, Miercuri 10.05.2023, Ora 17:00
01. CS RAPID BUZESCU - ACS VIITORUL SACENI
Cristian Ilie - Alexandru Prodan, Robert Chioreanu (toti Turnu Magurele)
Observator; Aurel Rusu (Rosiori de Vede)
* Jocul se disputa pe terenul ,,Municipal" - Rosiori de Vede
02.ACSC PUTINEIU - ACS DINAMIC KIDS VIDELE
Aurel Peia - Catalina Nan (ambii Alexandria), Darius Beznea (Piatra)
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
* Jocul se disputa pe terenul ,, Comunal" - Nanov