Liga a- IV-a Fortuna Sports- Sambata 18.05.2024 Seniori / Juniori / Ora 12:30 / 10:30
01. CSL NANOV - ACS ASTRA PLOSCA
Mircea Belinas (Zimncea) - Valentin Iordachioaia (Tiganesti), Sorin Fudulu (Alexandria) - seniori
Andrei Ulmeanu (Plosca) - Cristi Ionescu, Vali Dobre (ambii Alexandria) - juniori
Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)
02. ACS DRAGANESTI VLASCA - ACS AVANTUL BRAGADIRU
Aurel Peia (Alexandria) - Gabriel Costea (Maldaeni), Florin Ciobanu (Mereni) - seniori
Adi Bratu (Baciu)- Florin Ciobanu (Mereni), Sorin Beianu (Botoroaga) - juniori
Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)
03. ACS VOINTA SAELELE 2017 - CS VIITORUL LUNCA
Felix Oprescu - Valentin Rusu (Rosiori de Vede), Albert Creanga (Turnu Magurele) - seniori
Emil Balaceanu - Mario Burcus, Rares Medelet (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Doru Ciofalca (Rosiori de Vede)
04. CS ASC SEACA - AS VICTORIA LUNCA
Ionut Osiac (Vitanesti) - Sorin Manea (Alexandria), Marius Sandulescu (Rosiori de Vede) - seniori
Sebastian Igrisan - Rares Silimon, Luca Ionescu (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)
05. CS METALUL PERETU - C S VIRTOAPE
George Botoghina (Rosiori de Vede) - Bogdan Pana (Alexandria), Stefan Petica (Rosiori de Vede) - seniori
Marian Burcin (Cervenia) - Daniela Cucuva (Babaita), Alexandru Spatareanu (Spatarei) - juniori
Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)
06. CS VIITORUL PIATRA - ACS STEAUA SPATAREI -nu se disputa
07. CS RAPID BUZESCU - ACS DINAMIC KIDS VIDELE
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) - Daniel Neagu (Alexandria), Alexandru Prodan (Turnu Magurele) - seniori
Alexandru Pereanu - Teodor Loncea, Cristian Javla (toti Rosiori de Vede) - juniori
Observator: Nicolae Raceala (Rosiori de Vede)
Liga a- V-a - Duminica 19.05.2024 Sen / Ora 12:30 / Jun / Ora 10:30
01. CS SPORTING 2 ROSIORI DE VEDE - ACS ATLETIC ORBEASCA
Cristian Ilie - Alexandru Prodan, Mihai Radu (toti Turnu Magurele) - seniori
Mihai Radu - Alexandru Prodan, Luca Ionescu (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Viorel Iagar (Turnu Magurele)
02. ACS TINERETUL SUHAIA - ACS VIITORUL SACENI
Aurel Peia - Bogdan Pana, Alexandru Lina (toti Alexandria) - seniori
Alexandru Lina - Bogdan Pana, Aurel Peia (toti Alexandria) - juniori
Observator: Nicolae Ologeanu (Alexandria)
03. ACS FLACARA LITA - A.S. SPICUL BALACI
Marian Grosu (Buzescu) - Edi Pencea (Alexandria), Andrei Ulmeanu (Plosca) - seniori
Andrei Ulmeanu (Plosca) - Edi Pencea (Alexandria), Marian Grosu (Buzescu) - juniori
Observator: Marius Raducanu (Alexandria)
04. ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI - A S INTER PURANI
Cornel Ghebaura - Albert Creanga, Sebastian Igrisan (toti Turnu Magurele) - seniori
Sebastian Igrisan - Albert Creanga, Cornel Ghebaura (toti Turnu Magurele) - juniori
Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)
05. ACSC PUTINEIU - STA
06. A.S. VULTURII MERENI - AS RAPID URLUIU
Sorin Manea - Catalin Lincan, Ionut Raducanu (toti Alexandria) - seniori
Ionut Raducanu - Sorin Manea, Catalin Lincan (toti Alexandria) - juniori
Observator: Mihai Pasca (Tiganesti)
07. CS STEAUA ROSIE BUJORU - 2021 AS TINERETUL SILISTEA
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) - Ovidiu Marinel (Brebina), Daniel Carlomete (Scrioastea) - seniori
Ovidiu Marinel (Brebina) - Daniel Carlomete (Scrioastea), Gabriel Rizea (Peretu) - juniori
Observator: Vicentiu Pauna (Rosiori de Vede)
08. CS FLACARA CALINESTI - A.S. TINERETUL CIOLANESTI 2020
Ionut Osiac (Vitanesti) - Sorin Beianu (Botoroaga), Marius Ifrim (Videle) - seniori
Marius Ifrim (Videle) - Sorin Beianu (Botoroaga), Ionut Osiac (Vitanesti) - juniori
Observator: Ionel Turlete (Videle)
Liga a- VI-a Seria 1- Duminica 19.05.2024 Ora 11:00
01. A.S. GLORIA MERISANI - AS VIITORUL GRATIA
Daniel Neagu (Alexandria) - Ion Cucu (Poroschia), Catalin Anton (Alexandria)
Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)
02. AS VIITORUL TALPA - AS PETROLUL POENI
Florin Ciobanu (Mereni) - Stefan Chiriceanu (Vitanesti), Matei Badoi (Videle)
Observator: Mirel Ene (Videle)
03. A.S. TINERETUL RADOIESTI - AS ATLETICO SIRBENI
Marius Sandulescu - Valentin Rusu,, Alexandru Pereanu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Gheorghe Proorocu (Rsiori de Vede)
04. FCS VIITORUL PERII BROSTENI - ACS SPORTING VIDELE
Gabriel Costea (Maldaeni) - Ionut Pindea, Alexandru Paduraru (ambii Scrioastea)
Observator: Augustin Dragnea (Rosiori de Vede)
05. A.S. VIITORUL VALEA CIRESULUI - CS OLIMPIA DOBROTESTI 2023
Ionut Nita - Marian Perlleshi (ambii Videle), Cristian Chiriceanu (Vitanesti)
Observator: Marian Zarna (Videle)
06. A.S. RECOLTA SFINTESTI - CSL VIITORUL BLEJESTI
Sorin Fudulu (Alexandria) - Marian Burcin (Cervenia) , George Tobosaru (Alexandria)
Observator: Iulian Ancu (Alexandria)
07. AS VIITORUL BUTESTI - CS VIITORUL DRAGANESTI DE VEDE
Ionel Galateanu (Guruieni) - Alexandru Pana (Alexandria), Adrian Ungureanu (Olteni)
Observator: Alexandru Chiriceanu (Vitanesti)
Liga a- VI-a Seria 2- Duminica 19.05.2024 Ora 11:00
01. ACS OLTUL PLOPII SLAVITESTI - CS FLACARA CONTESTI
Mihai Slateanu (Nanov) - Ionut Sajen (Rosiori de Vede), Patrik Soare (Orbeasca)
Observator: Florea Coman (Alexandria)
02. AS DINAMO BOGDANA - CS TELEORMANU TROIANUL
Stefan Petica - Luca Tismanru, Marius Stoian (toti Turnu Magurele)
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
03. CS VITANESTI - AS VIITORUL TURRIS TURNU MAGURELE
Adi Bratu (Baciu) - Stefan Bajan (Videle), Alexandru Spatareanu (Spatarei)
Observator: Iulian Pirnac (Videle)
04. A.S. DUNAREA ISLAZ - AS OLD BOYS ALEXANDRIA - nu se disputa
05. CS VICTORIA CIUPERCENI - A.S. OLTUL BECIU
Alexandru Sima - Emil Balaceanu, Rares Silimon (toti Turnu Magurele)
Observator: Gheorghe Tocitu (Turnu Magurele
06. A.S. PROGRESUL 2007 BOGDANA - STA
07. CS STEAUA DRACEA - CS ATHLETIC SEGARCEA VALE
Adrian Buica (Alexandria) - Daniela Cucuva (Babaita), Valentin Iordachioaia (Tiganesti)
Observator: Iulian Dumitrascu (Alexandria)