Hotarari Comitet Executiv din 02.07.2019

02 Iulie 2019, la ora 09:15 / Publicat în Comunicate AJF / 1154 vizualizări

Hotarari Comitet Executiv din 02.07.2019

 Hotararile Comitetului Executiv al AJF Timis din 02.07.2019 

Comitetul Executiv al Asociației Județene de Fotbal Timiș din data de 02.07.2019, ora 11:00, s-a întrunit în mod statutar în conformitate cu art. 32 alin. (2) din Statutul Asociației Județene de Fotbal Timiș și a luat urmatoarele hotarari:

1) Omologarea rezultatelor si clasamentelor din campionatele AJF Timis, editia 2018-2019, dupa cum urmeaza:

-          Liga a IV-a, campioana si calificata la barajul pentru liga III : ACS Fortuna Becicherecu Mic;

         Au retrogradat de la liga a IV-a la liga a V-a : CS Flacarata Parta, CSO Faget, AS FC Bazosul Vechi, iar CSM Lugoj II s-au retras in timpul campionatului;

-          Liga a V-a, seria I : locul I si a promovat in liga a IV-a este echipa CSU UVT Timisoara;

          Au retrogradat : AS United Bencecul de Sus, AS Bobda, iar echipa AS Vointa Sarafoleana retrasa in timpul campionatului;

-          Liga a V-a, seria a II-a : locul I si a promovat in liga a IV-a este echipa AS Rapid Sacalaz;

          Au retrogradat : AFC Ripensia, AS Unirea Ghilad, AS Cornesti, retrase in timpul campionatului;

               -          Liga a V-a, seria a III-a : locul I si a promovat in liga a IV-a este echipa CS Phoenix Buzias.

          Au retragradat: AS Foresta Manastiur,  CS Prograv Gavojdia si AS Uliuc (retrase in timpul campionatului)

-          Liga a VI-a , seria I : locul 1 si promovata in liga a V-a este echipa AS Gelu, iar echipa promovata de pe locul 2 este AS Chinejana Chinezu;

-          Liga a VI-a, seria a II-a : locul 1 si promovata in liga a V-a este echipa AS Juventus Pischia, iar echipa promovata de pe locul 2 este echipa AS FC Avantul Jamu Mare;

-          Campionatul Municipal Timisoara, seria I : locul 1 si promovata in liga a V-a este echipa ACS ASU Politehnica Timisoara II;

-          Campionatul Municipal Timisoara, seria a II-a : locul 1 si promovata in liga a V-a este echipa AS Electrometal, iar echipa promovata de pe locul 2 este echipa ACS FC Chisoda.

-          Campionatul Municipal Lugoj : locul 1 si promovata in liga a V-a este echipa CS Bega Belint, iar echipa a doua echipa promovata este AS FC Progresul Racovita, in urma declinarii dreptului de participare a echipei AS Avantul Chizatau.

-          Copii si juniori :

Juniori B1 : locul 1 este echipa ACS FC Juventus Timisoara;

Juniori C, seria 1 : locul 1 este echipa ACS FC Juventus Timisoara;

Juniori C, seria 2 : locul 1 este echipa ACS Fortuna Becicherecu Mic;

Juniori D, seria 1 : locul 1 este echipa ACS ASU Politehnica Timisoara, iar locul 2 este echipa ACS Poli Timisoara;

Juniori D, seria 2 : locul 1 este echipa ACS FC Juventus Timisoara;

Juniori D, seria 3 : locul 1 este echipa ACS Tim Star Timisoara;

Juniori E, seria 1 : locul 1 este echipa CSC Ghiroda si Giarmata Vii, iar locul 2 este echipa ACS ASU Politehnica Timisoara;

Juniori E, seria 2 : locul 1 este echipa ACS ASU Politehnica Timisoara;

                      Juniori E, seria 3 : locul 1 este echipa AS VHP Padureni.

2) Aprobarea clasamentelor pentru locurile vacante

- Liga a IV-a :
        1.   Flacara Parta 
        2    CSO Faget 
        3.   AS FC Bazosul Vechi 
 
- Liga a V-a :
        1. AS Avantul Bobda
        2. AS United Bencecul de Sus
        3. AS Foresta Manastiur
        4. CS Soimii Pesac
        5. Dedy Mid Sanmihaiul Roman
        6. CS Ohaba Forgaci
        7. AS Meget Remetea Mare
 

3) Inceperea campionatelor,  editia 2019-2020 :

-          Liga a IV-a : 10-11.08.2019, iar sedinta de lucru va avea loc in data de 01.08.2019, ora 11:00, la sediul AJF Timis, termenul de inscriere al echipelor este pana la data de 01.08.2019, ora 10:00.

-          Liga a V-a : 17-18.08.2019, iar sedinta de lucru  va avea loc in data de 06.08.2019, ora 11:00, la sediul AJF Timis ( toate cele 3 serii ), termenul de inscriere al echipelor este pana la data de 06.08.2019, ora 10:00.

-          Liga a VI-a : 24-25.08.2019, iar sedinta de lucru va avea loc in data de 13.08.2019 , ora 11:00, la sediul AJF Timis ( ambele serii ) , termenul de inscriere al echipelor este pana la data de 13.08.2019, ora 10:00.

-          Campionat Municipal Timisoara : 02-07.09.2019, iar sedinta de lucru va avea loc in data de 26.08.2019, ora 14:00, la sediul AJF Timis, termenul de inscriere al echipelor este pana la data de 26.08.2019, ora 13:00.

-          Campionatul Municipal Lugoj : 24-25.08.2019 , iar sedinta de lucru va avea loc in data de 20.08.2019, ora 17:00, la Casa de Cultura Lugoj, termenul de inscriere al echipelor este pana la data de 20.08.2019, ora 16:00.

-          Campionat copii si juniori : 31.08.2019 , iar sedinta de lucru va avea loc in data de 19.08.2019, ora 10:00, la sediul AJF Timis iar termenul de inscriere este 15.08.2019.

4) Organizarea Cupei Romaniei, faza 1, in luna septembrie 2019. Fazele urmatoare ale Cupei Romaniei vor fi programate ulterior. 

5) Organizarea, incepand cu sezonul 2019/2020, a Supercupei Judetului Timis, intre echipa castigatoare a Ligii a IV-a si cea a finalei Cupei Romaniei, faza judeteana. In cazul in care echipa castigatoare a finalei Cupei Romaniei, faza judeteana este aceeasi cu castigatoarea Ligii a IV-a, Supercupa Judetului Timis se va disputa intre castigatoarea Ligii a IV-a si invinsa din finala Cupei Romaniei, faza judeteana.

6) Aprobarea regulamentului disciplinar al Asociatiei Judetene de Fotbal Timis, cu un amendament la art. 17.14.b, astfel:

art .17.14.b Neprezentarea la trei jocuri in cadrul aceleiasi editii de campionat a singurei echipe de juniori a unui club participant in Liga a IV-a, se sanctioneaza cu excluderea echipei de juniori iar echipa de seniori va fi depunctata cu 3 puncte si penalizare financiara de 2000 lei.

7) Aprobarea unui parteneriat tehnic cu firma CS AMA FORTUNA SPORT SRL pe o perioada de un an de zile de la data semnarii contractului. 

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP