Informari si comunicate
20-02-2018
09-02-2018
05-02-2018
Adunarea Generala Ordinara AJF Arges

Adunarea Generala Ordinara AJF Arges va avea loc in data de 23.02.2018 orele 17:00

detalii...
02-02-2018
Reinoire Licenta "C"

In atentia antrenorilor cu licenta "C" expirata.

detalii...
12-01-2018
Hotararile Comitetului de Urgenta

In sedinta sa din 12.01.2018, Comitetul de Urgenta al AJF Arges a hotarat:

detalii...
11-01-2018
Bogdan Sorescu, locul 2 in lume!

Clasmentul FIFA pentru cei mai buni arbitri de FUTSAL din lume, pe anul 2017, il indica pe pitesteanul Bogdan Sorescu pe locul 2 in lume.

detalii...
07-11-2017
Campioane la Cupa Sperantelor

In perioada 3-5 noiembrie 2017 FRF a organizat la Suceava Turneul final Cupa Sperantelor pentru selectionatele judetene U12 si U14 in cadrul programului Fotbal si Feminitate la care au participat un numar de 28 de selectionate judetene

detalii...
01-11-2017
Hotararile Comitetului Executiv

Hotararile Comitetului Executiv

detalii...
10-10-2017
In atentia echipelor de Copii si Juniori

In atentia echipelor de Copii si Juniori - Jocurile din weekendul 13-15.10.2017

detalii...
07-10-2017
Amanarea jocurilor de copii si juniori din datele de 07-08.10.2017

Jocurile din datele de 07.10.2017 si 08.10.2017 din cadrul Campionatelor de juniori C;D;E si a Trofeelor Ghe. OLA si Ghe. ENE se amana pentru o data ulterioara.

detalii...
toate comunicatele

C S F C Pitesti 2008

Localitatea Pitesti

Informatii generale
Anul infiintarii 2008
Culori Albastru - Albastru / Bleu Bleumarin
Teren Tablierul Pitesti / Pitesti
Adresa Str. Tudor Vladimirescu , nr. 115 , Pitesti , Jud. Arges
Tel/Fax 0761687988 / 0722764975
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Cocos Vali Stelica
Secretar
Vicepresedinte Baciu Razvan
Organizator de competitii Cocos Vali Stelica
Antrenor Cocos Vali Stelica
Antrenor secund Baciu Razvan
Antrenor secund Savu Marius
Antrenor copii Popescu Alin
Medic Ilie Ion , As. Nicolae Viorel
Competitii in care participa / a participat
Juniori, Juniori E - 2006(6+1), 2018-2019
Juniori, Juniori C - 2002/2003, 2018-2019
Juniori, Juniori D - 2004/2005(8+1) Seria B, 2018-2019
Juniori, Inter Liga Nationala 2009(4+1), 2018-2019
Juniori, Juniori B1 - 2000/2001, 2018-2019
Juniori, Juniori B1 - 2001/2002, 2017-2018
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A, 2017-2018
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1), 2017-2018
Jocuri Amicale, 2017-2018
Juniori, Inter Liga Nationala 2008(6+1), 2017-2018
Juniori, Juniori C - 2002/2003, 2016-2017
Juniori, Juniori D - 2004/2005(8+1) Seria B, 2016-2017
Juniori, Juniori E - 2006(6+1), 2016-2017
Juniori, Inter Liga Nationala 2009(4+1), 2016-2017
Trofee, Gheorghe Ene - 2008(4+1) Seria B, 2016-2017
Juniori, Juniori B1 - 2000/2001, 2016-2017
Juniori, Juniori C - 2001, 2015-2016
Juniori, Juniori D Seria 2 - 2003(8+1), 2015-2016
Juniori, Juniori E - 2005(7+1), 2015-2016
Inter Liga Nationala, U7 - 2009(5+1), 2015-2016
Inter Liga Nationala, U8 - 2008(5+1), 2015-2016
U8 - 2008(5+1), 2015-2016
U7 - 2009(5+1), 2015-2016
U8 - 2008(5+1), 2015-2016
U7 - 2009(5+1), 2015-2016
Cadeti Memoriale, Memorialul Alexandru Mustetea - 2008(5+1), 2015-2016
Cadeti Memoriale, Memorialul Leonte Ianovschi - 2009(5+1), 2015-2016
Memorialul Bebe Barbu - 2005, Grupa B 2005, 2014-2015
Juniori, Juniori E 2004, 2014-2015 (pana in etapa 9)
Juniori, Juniori C 2000, 2014-2015
Trofeul Micii Campioni 2005 - 2006, Semifinale - 2006, 2013-2014
Trofeul Micii Campioni 2005 - 2006, Locurile 5-8 - 2005, 2013-2014
Trofeul Micii Campioni 2005 - 2006, Grupa B - 2006, 2013-2014
Trofeul Micii Campioni 2005 - 2006, Grupa B - 2005, 2013-2014
Juniori C 1998-1999, 2012-2013
Memorialul Alexandru Constantinescu, Seria B, 2012-2013
Trofeul "Gheorghe ENE" 2004, Seria B, 2012-2013
Memorialul Bebe Barbu - Copii 2003, 2012-2013
Juniori D 1999/2000, 2011-2012
Juniori E 2001, 2011-2012
Memorialul Alexandru Mustetea 2003 - 2011, 2011-2012
Memorialul Bebe Barbu 2001 - 2011, 2011-2012
Memorialul Bebe Barbu 2001 - 2011, Faza a I - a, 2011-2012
Memorialul Ghe. Ene 2003, 2011-2012
Cupa Jupiter City Seniori, Tineret sub 20 ani Seria A, 2011-2012
Cupa Hagi 2000, Seria B, 2011-2012 (pana in etapa 1)
Cupa 16 Mai - 2001, 2011-2012
Memorialul Alexandru Mustetea 2004 - 2012, Grupa B, 2011-2012
Memorialul Ghe. Ola - 2001, Finala Mica, 2010-2011
Memorialul Ghe. Ola - 2001, Semifinale, 2010-2011
Memorialul Nicolae DOBRIN, Seria 5 - Seniori, 2010-2011
Memorialul Nicolae DOBRIN , Seria Finala, 2010-2011
Liga 4, Juniori, 2010-2011
Cupa Romaniei, 2010-2011
Juniori E - 2000, 2010-2011
Memorialul Ghe. Ola - 2001, Seria 2, 2010-2011
Cupa Hagi - 1999, 2010-2011
Cupa A.J.F. Arges - Jupiter City , 2010-2011
Cupa A.J.F. Arges - Jupiter City , 2001 - Seria A , 2010-2011
Cupa A.J.F. Arges - Jupiter City , 2003 - Seria A , 2010-2011
Liga 4, Seniori, 2010-2011 (pana in etapa 16)
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Alexandrescu Constantin Leonard 09-06-2002 13328
2 Amzar Ionut Gabriel 18-12-2006 13979
3 Andris Mihai Valentin 11-10-2001 13250
4 Arvat Mihai Adrian 20-06-2006 13295
5 Badea Darius Nicolae 09-04-2001 11675/1 - D-12834
6 Bairamov Maxim 19-01-2001 13454
7 Balan Radu Ioan 23-07-2005 12578
8 Balasescu Raul Catalin Constantin 28-05-2005 11498
9 Bortea Claudiu Valentin 31-07-2002 12820
10 Bratu Antonio Vlad Ionut 17-06-2005 12519
11 Bratu Nicolas Fabian 07-08-2001 9364/D-13108
12 Briceag Andrei Alexandru 29-07-2002 9761
13 Buca Adelin Ionut 05-09-2005 12381
14 Buciuc Alexandru Stefan 19-02-2008 13975
15 Bucur Mihnea Emil 10-07-2001 8399/D-13109
16 Bunea Alin Marian 26-01-2002 D-13894/13376
17 Burghel George Marian 16-10-1999 8754
18 Capitanu Robert 07-04-2003 13962
19 Carstea Leonard Constantin 27-07-2005 14554
20 Cercel Madalin Daniel 18-12-2001 11416/1
21 Chelcea Rares Gabriel 11-08-2004 11216
22 Ciobanu Andrei Cristian 13-12-2002 12630
23 Cocos Luca Razvan 03-12-2008 14475
24 Codrea Andrei Vladimir 26-11-2004 13375/1
25 Codrescu Nicolas 28-07-2008 13737
26 Costache Ionut Diego 25-08-2002 13549
27 Curescu Cristian Robert 23-12-2001 21054
28 Diaconesu Alberto Adrian Eugen 24-07-2000 8572
29 Dragnea Sebastian Marian 07-09-2004 14175(j)
30 Dragomir Marius Florin 09-09-2002 10485
31 Dumitrescu Andres Mihai 11-03-2001 9338/D-13102
32 Ene Luca Andrei 14-06-2005 13877/11928
33 Florea Darius 01-04-2001 13200
34 Florescu Andrei Alexandru 29-07-2001 8606/D-13104
35 Frantu Tudor Mihai 22-09-2008 13227
36 Gabaret Artiom 04-09-2001 13497
37 Gheorghe Mihai Cristian 12-07-2002 8945
38 Gheorghe Octavian Stefan 07-12-2005 12567
39 Grecu Dragos Claudiu 22-07-2004 11740(J)AB
40 Grigore Alexandru Petrut 22-02-2002 13496
41 Grigorescu Eduard 09-08-2000 10147
42 Haiducu Laurentiu Mihai 09-02-2001 8573
43 Herciu Petru 22-09-2006 13927
44 Iagaru Alex George 29-04-2004 13928
45 Ionescu Denis Mihai 01-05-2007 14557
46 Ionita Marius - Angel 01-04-2002 12340
47 Iordanescu Cristian Rafael 24-12-2005 43990/11218
48 Ito Isei Alexandru 11-04-2005 13199
49 Ivanescu Cosmin Alexandru 28-06-2002 10927
50 Leanca Robert Gabriel 09-07-2001 10490
51 Liga Nichita Iris 07-12-2000 8568 / 1
52 Lipa Ionut Sebastian 20-04-2001 9395
53 Lotan Roberto Gabriel 05-03-2005 13248
54 Lucica Flavius IonuĊ£ MitruĊ£ 20-08-2001 68
55 Manica Iulian Daniel 31-01-2001 13455
56 Manolache Daniel Ionut 24-01-2002 14168
57 Marin Gabriel Alexandru 25-05-2002 13198
58 Marinescu Gabriel Vladut 12-10-2001 11041
59 Mihail Georgian Alexandru 15-02-2006 13522
60 Neacsu Emil Mihai 19-03-2000 8567
61 Nedelcu Fabio Florian 10-12-2007 13926
62 Nita Eduard Irinel 05-08-2001 9193/D-13111
63 Oanta Mihaita Robert 29-11-2007 14555
64 Olteanu Mircea Mihai 20-08-2001 8623
65 Oprea David Ionut 31-05-2001 10090/D-13110
66 Paladoiu Nicolas Valentin 20-02-2001 9025
67 Panaitescu Florian Octavian 04-01-2002 13500
68 Pascu Eduard Cristian 04-03-2002 11127
69 Patru Rares Ioan 01-09-2008 14628
70 Paun Alexandru Octavian 22-03-2001 8699/D-13113
71 Paun Marian Alexandru 22-10-2006 13978
72 Petcu Robert Gabriel 25-02-2000 8683
73 Petrescu Ioan Teodor 07-03-2008 13974
74 Popescu Gheorghe Nicolae 06-05-2001 19438
75 Pricolici Teodor Octavian 21-03-2001 8624/1
76 Procopiu Theodor Ciprian 17-02-2001 8663
77 Sanda Claudiu Marian 01-03-2001 9555/D-13105
78 Sanda Eduard Stefan 27-03-2001 10105/D-13106
79 Stan Alexandru Ionut 23-07-2001 8571
80 Stancescu Alexandru - Adrian 16-01-2002 12337
81 Stancu Stefan Valeriu 16-12-2002 D-13891/10964
82 Stefan Alexandru Ionut 12-10-2001 8948/D-13112
83 Stoica Pana Andrei Vlad 06-02-2008 13977
84 Stoicescu Dumitru Marian 26-10-1999 8565
85 Teodorescu Ionut Catalin 18-05-2001 8951/D-13107
86 Tinca Andrei Fabiano 25-01-2008 13976
87 Tolos Alexandru Ionut 11-09-2002 9185
88 Tudor Roberto Gabriel 10-12-2000 12095
89 TUDORACHE COSMIN CRISTIAN 19-09-1999 7824
90 Uca Gheorghe Alexandru 27-06-2014 12346
91 Vale Andrei 04-05-1999 8566
92 Vatafu David Andrei Daniel 20-03-2009 14556
93 Viscol George Andreas 29-09-2001 14288
94 Vutescu Cirstea Ionut Cristian 21-11-2000 8575
Meciurile disputate in sezonul actual
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 11
16-12-2017
A C S F C Danut Coman
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 10
18-11-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 0-0
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 9
11-11-2017
C S Sporting Pitesti
Pauza: 0-1
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 8
04-11-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 0-1
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 7
28-10-2017
C S Albota 2012
Pauza: 1-0
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 6
21-10-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 1-5
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 4
30-09-2017
A S Petre Iliescu
Pauza: 0-0
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 3
13-12-2017
C S F C Pitesti 2008
Observatii: ECHIPA CS FC PITTESTI 2008 NU S-A PREZENTAT LA JOC.
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 2
16-09-2017
Fotbal Club Arges
Juniori, Juniori D - 2005/2006(8+1) Seria A Etapa 1
09-09-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 2-1
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 8
27-10-2017
A C S Viitorul Arges Alexandru Duminica
Pauza: 0-2
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 7
20-10-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 0-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 6
13-10-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 1-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 5
06-10-2017
L P S Viitorul Pitesti
Pauza: 0-2
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 4
29-09-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 1-3
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 3
21-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 2-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 2
19-09-2017
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 1-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 1
08-09-2017
A C S Sfintii Imparati Constantin si Elena
Pauza: 2-1
Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
PARTENER PRINCIPAL
Consiliul Judetean Arges

Consiliul Judetean Arges

Fortuna Sports
Fortuna Sports

Arges Sport
Arges Sport

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe