Informari si comunicate AJF
02-12-2016
GHEORGHE OLA - CS Sporting Recea reprezintă Maramureșul la turneul zonal

CS Sporting Recea a câștigat faza județeană a Memorialului ”Gheorghe Ola” și reprezintă Maramureșul la etapa zonală. Gruparea din Recea evoluează în zona 8, care are turneul planificat începând de azi în Cluj Napoca.

detalii...
25-11-2016
Sancţiuni dictate de AJF Maramureş

Patru jucători au fost sancționați în cea mai recentă ședință a Comisiei de Disciplină și soarta unui meci a fost decisă la ”masa verde”.

detalii...
24-11-2016
FOTBAL ȘI FEMINITATE - Denisa, căpitanul maramureșencelor de argint

Denisa Șut a fost căpitanul reprezentativei Maramureșului la ”Fotbal și Feminitate”, Under 12. S-a dovedit a fi un căpitan înțelept, dat fiind că echipa ei a ajuns pe locul 2 în România.

detalii...
22-11-2016
FOTBAL ȘI FEMINITATE - Din curtea școlii, pe podiumul național

Echipa Under 12 care a reprezentat Maramureșul în proiectul ”Fotbal și Feminitate”, ediția 2016, s-a plasat pe locul 2 la nivel național. Povestea acestei echipe o spune profesorul Octavian Dragomir.

detalii...
21-11-2016
FOTBAL ȘI FEMINITATE - Maramureșul, locul 2 la turneul final național

La categoria Under 12, Maramureșul a ocupat locul 2, în timp ce echipa de Under 14 s-a plasat pe locul 8 în cadrul turneului final național al proiectului ”Fotbal și Feminitate”.

detalii...
18-11-2016

Alin Daniel Ciorba (Gloria Sălsig) și Vakon Bartolomeu (AS Nistru) sunt jucătorii sancționați în cea mai recentă ședință a Comisiei de Disciplină a AJF Maramureș.

detalii...
18-11-2016
Moment de reculegere în memoria lui Daniel Prodan

Înaintea fluierului de start la toate meciurile organizate sub egida AJFMM în acest final de săptămână, se va ţine un moment de reculegere în memoria fostului internațional Daniel Prodan.

detalii...
18-11-2016
AJFMM organizează cursuri de formare a arbitrilor

Comisia Județeană de Arbitri din cadrul Asociației Județene de Fotbal Maramureș organizează, începând cu 24 noiembrie, cursuri de formare a arbitrilor.

detalii...
17-11-2016
Dumnezeu să te odihnească în pace, Didi!

Fostul internațional Daniel Prodan, component al ”Generației de Aur”, a plecat ieri seară dintre noi.

detalii...
17-11-2016
FOTBAL ȘI FEMINITATE - De mâine, la turneul final

Cele două echipe ale județului Maramureș participante la ediția 2016 a proiectului ”Fotbal și Feminitate” evoluează în cadrul turneului final național care va avea loc în Suceava.