Informari si comunicate
16-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultatele turneului din Săsar

Al treilea turneu pentru Grupa 2 din cadrul Cupei Satelor în Maramureș a avut loc ieri, în sat Săsar, în organizarea echipei din Săcălășeni.

detalii...
14-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultate și programul turneelor viitoare

Trei turnee mai sunt de disputat până la ultimul act al Cupei Satelor în Maramureș, competiție la startul căreia s-au înscris 11 echipe.

detalii...
13-11-2018
FOTBAL FEMININ - Înscrieri pentru Cupa Moș Nicolae

ACS Venus Maramureș și Asociația Județeană de Fotbal Maramureș organizează Cupa Moș Nicolae la fotbal feminin.

detalii...
09-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultate și programări

Noi meciuri au avut loc în prima ediție a Cupei Satelor în Maramureș. Prima echipă calificată la turneul final județean este cea din Ocna Șugatag.

detalii...
09-11-2018
SCOUNTING - 2 maramureșeni în selecționata regională

2 copii din Maramureș sunt printre cei mai talentați fotbaliști născuți în 2006, conform acțiunii de selecție regională care a avut loc recent în Cluj Napoca.

detalii...
06-11-2018
În 8 noiembrie începe cursul pentru arbitri

Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, prin Comisia Județeană de Arbitri, organizează - începând de joi, 8 noiembrie - un nou curs pentru arbitri.

detalii...
05-11-2018
CUPA ROMÂNIEI - La final de săptămână, meciuri din a doua etapă

Duminică, 11 noiembrie, de la ora 14.00, au fost planificate meciuri din a doua etapă a Cupei României.

detalii...
05-11-2018
SE SCHIMBĂ ORELE! - Meciurile încep de la 12.00 și 14.00 în Liga 4

Începând din acest final de săptămână, se schimbă orele de la care încep meciurile din Liga a patra.

detalii...
02-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultatele turneului din Șișești

Al doilea turneu pentru Grupa 3 din Cupa Satelor în Maramureș a avut loc la Șișești.

detalii...
02-11-2018
”GHEORGHE ENE” - Sporting Recea a câștigat trofeul în Maramureș

Sporting Recea a cucerit locul I la Trofeul ”Gheorghe Ene” în Maramureș și va reprezenta județul la faza zonală.

detalii...
toate comunicatele

AS Avântul Bârsana

Localitatea Bârsana

Informatii generale
Anul infiintarii 2008
Culori galben - albastru
Teren Bârsana / Bârsana
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Teodor Ștefanca
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Mihai Pop
Liga 4, Seria Nord - sezon 2018/2019
# Nume echipa M V E I G P A
1 AS Avântul Bârsana 9 9 0 0 39-8 27p +12
2AS Zorile Moisei970231-1321p+6
3 AS Recolta Săliştea de Sus 9 7 0 2 31-17 21p +6
4ACS Plimob Sighetu Marmaţiei850340-2115p+6
5 ACS Bradul Vişeu de Sus 9 4 0 5 17-22 12p -6
6AS Metalul Bogdan Vodă930614-449p-3
7 AS Remeţi 9 2 0 7 14-25 6p -9
8AS Iza Dragomireşti911719-354p-8
9 ACS Salina Ocna Şugatag 9 1 1 7 14-34 4p -5
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Apan Vasile Valentin 21-02-2003 185386
2 Ardelean Adrian Vasile 17-11-2003 186405
3 Ardelean Dinu Gheorghe 08-01-2003 186406
4 Ardelean Ionuţ Cristian 23-07-1997 183000
5 Ardelean Ionuţ Cătălin 26-12-2000 184159
6 Ardelean Vasile Ovidiu 11-10-1999 183189
7 Bârsan Alexandru 05-10-2001 186410
8 Bârsan Vasile Daniel 20-05-2004 185419
9 Bîrsan Ionuţ Andrei 02-01-1998 180695
10 Bîrsan Toader Vasile 29-09-1996 179941
11 Bercea Vasile 30-05-1993 179917
12 Bledea Ioan Codruț 30-07-2003 185413
13 Bledea Vasile Adrian 30-04-2004 185479
14 Coman Marius Mădălin Florian 06-08-1999 181553
15 Coşa Silviu Cosmin 21-08-1982 177538
16 Deac Remus Ioan 16-05-1987 1555
17 Dolca Victor 21-10-1995 176528
18 Dunca Sorin 05-08-1986 174400
19 Dăncuş Emil 10-04-1974 2248
20 Ștefanca Ioan Alexandru 13-12-1989 183086
21 Ștefanca Vasile Florin 05-06-2004 185485
22 Știopei Adrian Vasile 14-03-2002 185483
23 Fedeniuc Ioan 11-08-2002 185474
24 Feier Alex Gabriel 19-12-1999 185269
25 Godja Dănuț Cristi 27-02-2003 186409
26 Godja Ionuț Daniel 13-10-2003 185473
27 Grigor Ioan Florin 23-03-1984 180493
28 Hotima Ioan Cosmin 15-05-2003 184155
29 Hăbăgău Vasile Marian 08-09-2001 185472
30 Ilea Marian 09-09-2007 185449
31 Iodi Sorin Adrian 12-06-1976 183174
32 Iura Ioan Mihai 16-04-2001 186414
33 Iura Sorin Petru 29-09-2003 185467
34 Iura Vasile 02-03-1997 181436
35 Ivanciuc Petru Daniel 31-01-2005 185457
36 Layiş Angel Cristian 10-09-1989 810
37 Lendel Vasile 02-01-2002 184031
38 Lenghel-Bologa Ioan 24-11-1985 186543
39 Marchiş Ovidiu 17-05-2002 184148
40 Mîrza Gheorghe 30-03-1995 179794
41 Mihai Ionuţ Bogdan 06-09-1999 183759
42 Mușat Adrian Constantin 08-09-1980 186595
43 Măran Ioan Adrian 23-12-1999 186407
44 Mărincean Cosmin Mircea 22-10-1977 10810
45 Nemeș Ioan Florin 04-12-2003 185481
46 Ofrim Gheorghe Adrian 16-02-1982 180495
47 Ofrim Ioan Alexandru 22-11-2002 186416
48 Pașcu Bogdan Vasile Ionuț 23-05-2004 186408
49 Pascu Gavrilă Adrian 28-01-1980 15920
50 Pavel Traian 04-07-2000 185488
51 Perţa Sorin 19-03-1983 5577
52 Picler Ionuţ Alexandru 22-08-1999 183885
53 Pop Ionuț 04-01-2002 186412
54 Pop Ionuţ 08-03-2000 183572
55 Pop Mihai 02-11-1992 181157
56 Pop Silviu Ionuţ 07-02-1998 179942
57 Pop Vasile 03-11-2002 186415
58 Pop Vasile Ciprian 21-12-1995 185621
59 Rachiș Florin Gheorghe 30-03-1998 185878
60 Radu Ştefan Ioan 29-10-1996 182057
61 Rahovan Alin Vasile 13-03-1989 183554
62 Roșca Ioan Alin 29-07-2005 185417
63 Roșca Ioan Cosmin 10-01-2004 186404
64 Roșca Vasile Adrian 16-07-2001 186411
65 Roman Claudiu Vasile 31-01-2002 185480
66 Rusalim Ioan Petru 03-09-1986 184812
67 Rusu Vasile Andrei 02-06-1998 183187
68 Sav Adrian Ionuț Petru 26-07-2002 185487
69 Stan Petru 24-06-1974 178036
70 Szabo Bogdan Emanuel 11-06-1999 183320
71 Tomoiagă Dănuț Ghiță Alin 09-10-2002 185466
72 Urda Vasile Ionuț 26-07-2004 185461
73 Vancea Vasile Casian 18-10-1999 186004
74 Vivişcan Florin Ioan 27-04-1999 181616
75 Vişovan Alexandru 04-06-1998 180977
76 Ştefanca Teodor 04-07-1975 180446
77 Şuştic Ionuţ Cătălin 24-05-1997 185260
78 Ţiple Marian Gabriel 15-08-1983 170505
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 2
11-11-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 1-0, Dupa prelungiri: 1-2
Cupa Romaniei Etapa 1
26-08-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 4-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 10
04-11-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 3-2
Liga 4, Seria Nord Etapa 9
27-10-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 4-1
Liga 4, Seria Nord Etapa 8
21-10-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 0-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 7
14-10-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 0-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 6
07-10-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 1-1
Liga 4, Seria Nord Etapa 4
23-09-2018
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 3-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 3
16-09-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 1-1
Liga 4, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 4-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 1
02-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Observatii: Echipa oaspete nu s-a prezentat.
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 10
04-11-2018
AS Avântul Bârsana
Observatii: scor omologat la ”masa verde”
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 9
27-10-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 5-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 8
21-10-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 5-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 7
14-10-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 4-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 6
07-10-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 0-3
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 4
23-09-2018
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 0-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 3
16-09-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 2-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 2-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 1
02-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 0-0
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe