Informari si comunicate
08-02-2018
FOTBAL FEMININ - Înscrieri la competiția pentru gimnazii

O competiție de fotbal feminin, destinată echipelor școlare formate din eleve de gimnaziu, va fi lansată în această primăvară de către Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM).

detalii...
01-02-2018
COMPETIȚIE NOUĂ - Elevele de gimnaziu, invitate să joace fotbal

Miercuri, 7 februarie, este planificată prima ședință în vederea organizării unui campionat destinat elevelor de gimnaziu.

detalii...
01-02-2018
Înscrieri pentru cursuri de licență UEFA A și B

Școala Federală de Antrenori anunță startul înscrierilor pentru cursurile de licență UEFA A și B.

detalii...
01-02-2018
AJFMM - Liber la transferuri până cu 48 de ore înainte de retur

Perioada de transferuri pentru competițiile organizate de AJF-uri se încheie cu 48 de ore înainte de începerea returului.

detalii...
24-01-2018
NAȚIONALĂ - Sorin Șerban, convocat la reprezentativa Under 18

Jucătorul Sorin Șerban de la Sporting Recea este convocat la lotul național al României, categoria de vârstă Under 18, în vederea participării la un turneu amical în Spania.

detalii...
08-01-2018
PROGRAMARE FRF - Maramureșul, la vize în 19 februarie

19 februarie este ziua în care cluburile din Maramureș angrenate în competiții organizate de Federația Română de Fotbal sunt așteptate la FRF pentru parcurgerea operațiunilor de acordare a vizei anuale.

detalii...
27-12-2017
PREMII FAIR PLAY - Au fost premiați campionii disciplinei

Premiile Fair Play - oferite de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, cu sprijinul Consiliului Județean Maramureș - au fost azi acordate celor mai cuminți echipe din Ligile 4 și 5.

detalii...
15-12-2017
Premiile Fair Play pentru 2016/2017 se vor acorda în 27 decembrie

Premii în valoare de 30.000 lei vor fi oferite de către Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM) celor mai disciplinate echipe ale anului competițional 2016/2017.

detalii...
13-12-2017
SPORT ȘCOLAR - "Nichita Stănescu", locul 1 la etapa municipală

10 echipe au participat la etapa municipală din cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar la fotbal - ciclul primar, băieţi. Locul I a revenit echipei Școlii ”Nichita Stănescu”.

detalii...
11-12-2017
Cavalerii Negri, locul I la Memorialul ”Bogdan Mandi”

Echipa Cavalerii Negri a câștigat locul I la ediția a VII-a a Memorialului ”Bogdan Mandi”.

detalii...
toate comunicatele

AS Iza Dragomireşti

Localitatea Dragomireşti

Informatii generale
Culori alb - roșu
Teren Dragomirești / Dragomirești
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Gavriș Ardelean
Secretar Vasile Vlad
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Dinu Bumb
Antrenor secund Gavriș Ardelean
Liga a IV-a, Seria Nord - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 ACS Bradul Vişeu de Sus 10 9 1 0 37-7 28p +16
2AS Recolta Săliştea de Sus1080249-1924p+9
3 AS Zorile Moisei 10 6 3 1 20-13 21p +9
4AS Avântul Bârsana1061347-2519p+4
5 ACS Plimob Sighetu Marmaţiei 10 6 0 4 30-25 18p +3
6ACS Salina Ocna Şugatag1032524-3011p-7
7 AS Metalul Bogdan Vodă 10 3 2 5 19-30 11p -7
8AS Remeţi1032516-3111p-4
9 AS Iza Dragomireşti 10 2 2 6 17-27 8p -4
10AS Foresta Câmpulung la Tisa1021711-297p-8
11 AS Luceafărul Strâmtura 10 0 0 10 13-47 0p -18
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Ardelean Andrei Ovidiu 03-10-2000 183517
2 Ardelean Dan Gheorghe 03-08-1994 177303
3 Ardelean Ioan Paul 26-09-1992 177248
4 Benzar Roberto 05-12-1998 182144
5 Bichiri Sorin Mihai 08-03-1986 185240
6 Bilţ Cosmin Vasile 26-10-1996 180187
7 Bizău Ioan 12-04-1990 B-180
8 Bohoraş Ionuţ 09-02-2005 183518'
9 Buftea Ioan Florin 12-03-2003 183478
10 Buftea Vasile Alin 23-05-2001 184540
11 Chindriş Cosmin Vasile 17-02-1992 C-090
12 Chiş Ştefan Vasile 03-04-1991 176435
13 Cicioc Ionuţ Andrei 03-09-2003 186369
14 Covaci Adrian Marius 30-06-1999 183883
15 Covaci Alin Ionuţ
16 Covaci Vasile 20-09-1991 180928
17 David Cristian 24-07-1994 185503
18 Deac Vasile 27-10-1993 176438
19 Der Serigne Khadim 01-02-1991 5559
20 Dunca Dan Gheorghe 03-11-1998 181623
21 Fițigău Vasile Liviu 22-04-1985 177776
22 Fiţigău Antonio Ioan 10-07-2000 183775
23 Fiţigău Ionuţ Daniel 18-05-2000 182362
24 Gherheş Ionuţ 25-09-2001 183766
25 Hener Doru Gheorghe 02-04-1992 180931
26 Ivașcu Claudiu Ionuț 31-12-2001 185522
27 Mariş Dumitru Cristinel 24-08-1998 182366
28 Mariş Gheorghe 14-09-1998 181622
29 Mariş Ioan 16-06-1993 179604
30 Mariş Ioan Alexandru 12-06-1999 182143
31 Mariş Ionuţ Marius 16-05-2002 184541
32 Mîrza Gheorghe 30-03-1995 179794
33 Morar Dumitru 13-01-1994 178334
34 Nan Adrian Iulian 30-06-2006 185293
35 Neagu Sergiu Vasile 28-12-2004 184324
36 Nguyen Lock Frank 23-09-1984 179506
37 Orza Petru Marian 30-06-1987 185733
38 Petrovan Florin Ioan 11-07-1999 183209
39 Petrovan Ioan Marian 08-05-1996 179603
40 Petrovan Ionuţ Mihai 13-07-2001 183764
41 Petrovan Vasile 21-12-1995 179602
42 Petrovan Vasile Dănuţ 28-10-2003 183210
43 Pop Dănuț Vlăduț 25-03-1992 185931
44 Pop Florin Vasile 16-08-1982 186370
45 Pop Vasile 01-01-1992 177253
46 Rus Marian 16-08-1991 179607
47 Rusz Ioan 07-04-2001 185306
48 Zubaşcu Alexandru Raul 06-02-1998 180186
49 Zubaşcu Vasile 27-06-1999 183765
50 Zubaşcu Vlad Darie 17-01-2001 184306
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 2
12-11-2017
AS Iza Dragomireşti
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Bradul Vişeu de Sus
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 0-2
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 2-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 4-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Observatii: Meciul a fost întrerupt în min. 13, din cauza numărului insuficient de jucători la oaspeți.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 5
24-09-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 2
03-09-2017
AS Zorile Moisei
Observatii: scor omologat la ”masa verde”
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 1
26-08-2017
AS Iza Dragomireşti
Observatii: Meci omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Bradul Vişeu de Sus
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 6-0
Observatii: Meci întrerupt în min. 46.
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-4
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 5
24-09-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 5-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 2
03-09-2017
AS Zorile Moisei
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 1
26-08-2017
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 6-0
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta