Informari si comunicate
19-04-2018
CAMPIONATUL GIMNAZIILOR - Rezultatele primului turneu

Primul turneu al campionatului adresat echipelor școlare formate din eleve de gimnaziu, competiție lansată în primăvara acestui an de către AJFMM, a avut loc în Fărcașa.

detalii...
18-04-2018
BARAJ LIGA 3 - Maramureș vs. Bihor se amână pentru 23 și 30 iunie

Meciurile de baraj pentru Liga a treia dintre campioanele Maramureșului și Bihorului se vor disputa în 23 iunie (turul) și 30 iunie (returul), conform deciziei Comitetului Executiv al FRF.

detalii...
03-04-2018
NOU - Meciurile din Liga a patra, filmate integral

14 camere video complet utilate au fost achiziționate de către AJFMM în baza unei aplicații de finanțare a FRF destinată dezvoltării fotbalului județean.

detalii...
02-04-2018
FOTBAL FEMININ - Cupa Codrului, ediția 2018

Șase echipe au participat la ediția 2018 a Cupei Codrului la fotbal feminin.

detalii...
02-04-2018
CUPA ROMÂNIEI - Meciul restant din Nord, programat în 18 aprilie

Meciul restant dintre Plimob Sighetu Marmației și Foresta Câmpulung la Tisa din Cupa României a fost programat pentru miercuri, 18 aprilie.

detalii...
30-03-2018
În Adunarea Generală, s-a stabilit programul Ligilor 4 și 5

În urma voturilor exprimate azi în Adunarea Generală a AJFMM, s-au stabilit datele pentru reluarea meciurilor oficiale în Ligile 4 și 5.

detalii...
29-03-2018
AJFMM, prezentă la meciul jucat pentru Alexandru și Ștefan

Un meci de fotbal cu scop caritabil a fost organizat de Jandarmeria Maramureș în cadrul campaniei ”Speranță pentru Alexandru / Un nou început pentru Ștefan”.

detalii...
22-03-2018
FOTBAL FEMININ - 13 echipe la prima ediție a campionatului gimnaziilor

”FOTBALUL, <> PENTRU ELEVELE DE GIMNAZIU DIN MARAMUREȘ” este cel mai recent proiect al Asociației Județene de Fotbal Maramureș. Un proiect la care au aderat 13 echipe din județ.

detalii...
21-03-2018
În 28 martie, meci de fotbal cu scop caritabil

Reprezentativa Jandarmeriei Maramureș se va confrunta cu foste glorii ale FC Baia Mare, precum și cu personalități locale reunite în cadrul unui eveniment sportiv cu scop caritabil.

detalii...
20-03-2018
ATENȚIE! - Toate meciurile de la finele săptămânii se amână

Etapele care erau programate să aibă loc la finele acestei săptămâni - atât în competițiile destinate seniorilor (Ligile 4 și 5), cât și în campionatele juniorilor (Liga 4, U15, U13 și U11) - se amână.

detalii...
toate comunicatele

AS Luceafărul Strâmtura

Localitatea Strâmtura

Informatii generale
Anul infiintarii 2008
Culori alb - roșu
Teren Strâmtura / Strâmtura
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Petru Mihnea
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Dorel Marchiș
Liga a IV-a, Seria Nord - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 ACS Bradul Vişeu de Sus 12 11 1 0 52-8 34p +16
2AS Recolta Săliştea de Sus1290357-2627p+9
3 AS Avântul Bârsana 12 8 1 3 57-31 25p +7
4AS Zorile Moisei1274124-1625p+10
5 ACS Plimob Sighetu Marmaţiei 13 7 1 5 36-33 22p +1
6AS Metalul Bogdan Vodă1243525-3315p-6
7 ACS Salina Ocna Şugatag 12 4 2 6 29-35 14p -7
8AS Remeţi1233620-3612p-6
9 AS Iza Dragomireşti 12 2 4 6 21-31 10p -5
10AS Foresta Câmpulung la Tisa1221914-447p-8
11 AS Luceafărul Strâmtura 13 0 0 13 15-57 0p -21
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Ardelean Florin Ioan 09-07-1994 181044
2 Ardelean Ionuţ Cătălin 26-12-2000 184159
3 Ardelean Vasile Dumitru 24-12-1999 184817
4 Berean Alexandru Vasile 21-03-2000 186126
5 Boris Vasile Lucian 08-02-1999 182487
6 Boroica Dănuţ 24-10-1997 181046
7 Boroica Ioan 05-07-1972 181550
8 Boroica Ioan 05-01-1993 181660
9 Boroica Ionuţ Andrei 20-11-2000 184154
10 Botizan Dumitru 09-07-1987 181325
11 Botizan Dumitru 26-09-1978 181349
12 Botizan Dănuţ Grigore 17-11-1992 181504
13 Botizan Florin Vasile 23-06-1998 184757
14 Caia Andrei 05-05-2003 186127
15 Cociotă Alexandru 16-06-1997 184359
16 Călin Cătălin Marius 10-09-1997 183828
17 Drimeț Filip Adrian 17-08-1999 186255
18 Drimenţ Gheorghe 05-01-1978 181328
19 Drimeţ Ionuţ Daniel 16-12-2001 184151
20 Drimeţ Nicu Daniel 05-12-2002 184358
21 Faur Ioan 23-12-1989 178075
22 Gabrian Cătălin Florin 13-04-2003 184150
23 Gabrian Ioan 12-02-2000 184152
24 Gîltan Radu Florin 29-01-1996 186257
25 Glodean Vasile 01-02-2001 184150'
26 Goean Cătălin 14-06-1997 186460
27 Hotima Ioan Cosmin 15-05-2003 184155
28 Leva Mihăiță 03-06-1999 186256
29 Lihet Ioan 14-08-1979 181301
30 Lihet Ionuț 29-03-2002 186459
31 Marchiş Bogdan Dorel 04-03-1996 181047
32 Marchiş Ionuţ Adrian 07-12-2000 184157
33 Marchiş Ionuţ Andrei 13-10-1996 181373
34 Marchiş Marian Florin 04-03-2003 184158
35 Marchiş Ovidiu 17-05-2002 184148
36 Michnea Florin Marian 01-03-1991 17712
37 Mihalca Ionuţ Adrian 22-05-1997 184813
38 Mihtău Vasile 26-07-1989 181502
39 Mintău Florin Vasile 10-09-2000 186457
40 Moldovan Vasile Dănuţ 27-05-1991 181309
41 Morar Petru 18-11-2000 184758
42 Mudaci Ioan 01-05-1997 181371
43 Neneștean Florin 10-07-1995 181045
44 Opriș Petru Ionuț 29-06-1992 186278
45 Orghici Grigore 13-02-1992 181311
46 Orza Adrian 28-09-1988 178076'
47 Orza Daniel 28-07-1997 181426
48 Orza Dumitru Adrian 17-12-1993 181430
49 Pasere Ioan Andrei 29-11-1989 181315
50 Pasăre Bogdan Andrei 21-12-2003 186458
51 Pasăre Dumitru 16-11-1988 184209
52 Peter Vasile 10-10-1994 184861
53 Pop Bogdan 04-06-1999 184547
54 Rad Florin 22-03-1975 185939
55 Roman Călin Cosmin 16-10-1997 181341
56 Roman Petru Vasile 01-07-2002 186128
57 Roman Răducu Ioan 20-01-2000 186129
58 Rusneac Radu Gheorghe 04-05-1998 184119
59 Rusniac Leontin Daniel 13-09-1987 185345
60 Tibruş Marius Ionel 17-11-2000 184149
61 Ulici Vasile Andrei 16-11-2001 184156
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 2
12-11-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 1-2
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 15
21-04-2018
AS Luceafărul Strâmtura
Observatii: Meci întrerupt în min. 25, din cauza numărului insuficient de jucători la echipa-oaspete.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 14
15-04-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 13
07-04-2018
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Remeţi
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 4-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Foresta Câmpulung la Tisa
Pauza: 2-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 6
01-10-2017
AS Avântul Bârsana
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 2-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 2
27-09-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 1
14-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 15
21-04-2018
AS Luceafărul Strâmtura
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 14
15-04-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 2-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 13
07-04-2018
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 3-2
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 3-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Remeţi
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-4
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Foresta Câmpulung la Tisa
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 6
01-10-2017
AS Avântul Bârsana
Pauza: 2-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-2
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 2
27-09-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 1
14-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 2-0
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta