Informari si comunicate
08-02-2018
FOTBAL FEMININ - Înscrieri la competiția pentru gimnazii

O competiție de fotbal feminin, destinată echipelor școlare formate din eleve de gimnaziu, va fi lansată în această primăvară de către Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM).

detalii...
01-02-2018
COMPETIȚIE NOUĂ - Elevele de gimnaziu, invitate să joace fotbal

Miercuri, 7 februarie, este planificată prima ședință în vederea organizării unui campionat destinat elevelor de gimnaziu.

detalii...
01-02-2018
Înscrieri pentru cursuri de licență UEFA A și B

Școala Federală de Antrenori anunță startul înscrierilor pentru cursurile de licență UEFA A și B.

detalii...
01-02-2018
AJFMM - Liber la transferuri până cu 48 de ore înainte de retur

Perioada de transferuri pentru competițiile organizate de AJF-uri se încheie cu 48 de ore înainte de începerea returului.

detalii...
24-01-2018
NAȚIONALĂ - Sorin Șerban, convocat la reprezentativa Under 18

Jucătorul Sorin Șerban de la Sporting Recea este convocat la lotul național al României, categoria de vârstă Under 18, în vederea participării la un turneu amical în Spania.

detalii...
08-01-2018
PROGRAMARE FRF - Maramureșul, la vize în 19 februarie

19 februarie este ziua în care cluburile din Maramureș angrenate în competiții organizate de Federația Română de Fotbal sunt așteptate la FRF pentru parcurgerea operațiunilor de acordare a vizei anuale.

detalii...
27-12-2017
PREMII FAIR PLAY - Au fost premiați campionii disciplinei

Premiile Fair Play - oferite de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, cu sprijinul Consiliului Județean Maramureș - au fost azi acordate celor mai cuminți echipe din Ligile 4 și 5.

detalii...
15-12-2017
Premiile Fair Play pentru 2016/2017 se vor acorda în 27 decembrie

Premii în valoare de 30.000 lei vor fi oferite de către Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM) celor mai disciplinate echipe ale anului competițional 2016/2017.

detalii...
13-12-2017
SPORT ȘCOLAR - "Nichita Stănescu", locul 1 la etapa municipală

10 echipe au participat la etapa municipală din cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar la fotbal - ciclul primar, băieţi. Locul I a revenit echipei Școlii ”Nichita Stănescu”.

detalii...
11-12-2017
Cavalerii Negri, locul I la Memorialul ”Bogdan Mandi”

Echipa Cavalerii Negri a câștigat locul I la ediția a VII-a a Memorialului ”Bogdan Mandi”.

detalii...
toate comunicatele

AS Luceafărul Strâmtura

Localitatea Strâmtura

Informatii generale
Anul infiintarii 2008
Culori alb - roșu
Teren Strâmtura / Strâmtura
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Petru Mihnea
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Dorel Marchiș
Liga a IV-a, Seria Nord - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 ACS Bradul Vişeu de Sus 10 9 1 0 37-7 28p +16
2AS Recolta Săliştea de Sus1080249-1924p+9
3 AS Zorile Moisei 10 6 3 1 20-13 21p +9
4AS Avântul Bârsana1061347-2519p+4
5 ACS Plimob Sighetu Marmaţiei 10 6 0 4 30-25 18p +3
6ACS Salina Ocna Şugatag1032524-3011p-7
7 AS Metalul Bogdan Vodă 10 3 2 5 19-30 11p -7
8AS Remeţi1032516-3111p-4
9 AS Iza Dragomireşti 10 2 2 6 17-27 8p -4
10AS Foresta Câmpulung la Tisa1021711-297p-8
11 AS Luceafărul Strâmtura 10 0 0 10 13-47 0p -18
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Ardelean Florin Ioan 09-07-1994 181044
2 Ardelean Ionuţ Cătălin 26-12-2000 184159
3 Ardelean Vasile Dumitru 24-12-1999 184817
4 Berean Alexandru Vasile 21-03-2000 186126
5 Boris Vasile Lucian 08-02-1999 182487
6 Boroica Dănuţ 24-10-1997 181046
7 Boroica Ioan 05-07-1972 181550
8 Boroica Ioan 05-01-1993 181660
9 Boroica Ionuţ Andrei 20-11-2000 184154
10 Botizan Dumitru 09-07-1987 181325
11 Botizan Dumitru 26-09-1978 181349
12 Botizan Dănuţ Grigore 17-11-1992 181504
13 Botizan Florin Vasile 23-06-1998 184757
14 Caia Andrei 05-05-2003 186127
15 Cociotă Alexandru 16-06-1997 184359
16 Călin Cătălin Marius 10-09-1997 183828
17 Drimeț Filip Adrian 17-08-1999 186255
18 Drimenţ Gheorghe 05-01-1978 181328
19 Drimeţ Ionuţ Daniel 16-12-2001 184151
20 Drimeţ Nicu Daniel 05-12-2002 184358
21 Faur Ioan 23-12-1989 178075
22 Gabrian Cătălin Florin 13-04-2003 184150
23 Gabrian Ioan 12-02-2000 184152
24 Gîltan Radu Florin 29-01-1996 186257
25 Glodean Vasile 01-02-2001 184150'
26 Hotima Ioan Cosmin 15-05-2003 184155
27 Leva Mihăiță 03-06-1999 186256
28 Lihet Ioan 14-08-1979 181301
29 Marchiş Bogdan Dorel 04-03-1996 181047
30 Marchiş Ionuţ Adrian 07-12-2000 184157
31 Marchiş Ionuţ Andrei 13-10-1996 181373
32 Marchiş Marian Florin 04-03-2003 184158
33 Marchiş Ovidiu 17-05-2002 184148
34 Michnea Florin Marian 01-03-1991 17712
35 Mihalca Ionuţ Adrian 22-05-1997 184813
36 Mihtău Vasile 26-07-1989 181502
37 Moldovan Vasile Dănuţ 27-05-1991 181309
38 Morar Petru 18-11-2000 184758
39 Mudaci Ioan 01-05-1997 181371
40 Neneștean Florin 10-07-1995 181045
41 Opriș Petru Ionuț 29-06-1992 186278
42 Orghici Grigore 13-02-1992 181311
43 Orza Adrian 28-09-1988 178076'
44 Orza Daniel 28-07-1997 181426
45 Orza Dumitru Adrian 17-12-1993 181430
46 Pasere Ioan Andrei 29-11-1989 181315
47 Pasăre Dumitru 16-11-1988 184209
48 Peter Vasile 10-10-1994 184861
49 Pop Bogdan 04-06-1999 184547
50 Roman Călin Cosmin 16-10-1997 181341
51 Roman Petru Vasile 01-07-2002 186128
52 Roman Răducu Ioan 20-01-2000 186129
53 Rusneac Radu Gheorghe 04-05-1998 184119
54 Rusniac Leontin Daniel 13-09-1987 185345
55 Tibruş Marius Ionel 17-11-2000 184149
56 Ulici Vasile Andrei 16-11-2001 184156
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 2
12-11-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 1-2
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Remeţi
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 4-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Foresta Câmpulung la Tisa
Pauza: 2-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 6
01-10-2017
AS Avântul Bârsana
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 0-0
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 2-1
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 2
27-09-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, Seria Nord Etapa 1
14-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 1-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 11
05-11-2017
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 3-2
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 10
29-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 3-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 9
22-10-2017
AS Remeţi
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 8
15-10-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-4
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 7
08-10-2017
AS Foresta Câmpulung la Tisa
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 6
01-10-2017
AS Avântul Bârsana
Pauza: 2-0
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 4
17-09-2017
ACS Salina Ocna Şugatag
Pauza: 1-3
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 3
10-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 0-2
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 2
27-09-2017
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 0-1
Liga a IV-a, juniori, Seria Nord Etapa 1
14-09-2017
AS Luceafărul Strâmtura
Pauza: 2-0
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta