1. Se aprobă Decizia nr. 5/2024 a Comisiei de urgență.
2. Se ia act de problemele dezbătute la FRF de președintele AJF Harghita.
3. La solicitarea echipelor se aprobă schimbarea programului competițional după cum urmează:
- Liga 4: Etapele 13 și 14 se amână pentru 16 și 23 februarie 2025. Dacă din cauza condițiilor meteorologice aceste etape nu se pot desfășura, se vor reprograma ulterior în cursul săptămânii. Campionatul trebuie să se termine pe 01. iunie 2025, după care trebuie să anunțăm câștigătoarea competiției. Datele de desfășurare a etapelor sunt afișate pe siteul AJF Harghita,
- Liga 5 Zona Ciuc se reia pe 09 martie 2025 cu etapa 13.
- Liga 5 și 6 Zona Odorhei se reia pe 16 martie 2025, iar meciurile restante din 2024 se vor desfășura pe 09 martie 2024.
- În Cupa României se va desfășura un singur joc pe 30.11.2024 între Șimonești și Merești, iar câștigătoarea va juca în turul următor pe teren propriu cu Lăzarea. Turul următor se va desfășura în primăvara 2025, data va fi stabilită ulterior.
- Competițiile de juniori vor reîncepe pe 16 martie 2025.
- Finala la Cupa Satelor se va desfășura pe 29 martie 2025. Se pot face solicitări pentru organizarea acestei competiții de cőtre echipele calificate la dl. Szabó Attila.
4. S-a luat act de unele acte de indisciplină comise asupra arbitrilor în mai multe județe. S-a hotărât toleranță zero față de aceste manifestări.
5. S-a luat act de programul în continuare a Cursului de Licență C și de lista celor care au participat la cursul de perfecționare.