Fair - Play EUROCAR SERVICE 2019-2020

```Clasament dupa XV etape

 


Criterii de departajare:

 

1. Cartonase galbene - 5 p

 

2.Cartonase rosii      - 15 p

 


3. Atitudine spectatori:
     satisfacator  - 10 p
     bine               -  5 p                                           
     foarte bine    -  0 p        
4. Oficiali suspendati - 25 p   

                    
5. Baze sportive:
     satisfacator  - 25 p
     bine               -  10 p
       foarte bine    -  0 p


6. Neprezentari: seniori : - 50 p ; juniori - 25 p


7. Nu joaca pe teren propriu : - 15 p / etapa (alte cauze decat suspendarea terenului)


8. Echipe care pierd contestatii (dubla legitimare, subtituire, la masa verde) : - 50 p


9. Teren suspendat : - 25 p / etapa

** Evenimente majore soldate cu penalizare pentru slaba organizare/comportament in deplasare - 50 p

* Neafisarea insemnelor KNAUF/ALEXANDRION :   -20 p

10. Pierde jocul la o diferenta de 10 goluri sau mai mare : - 25

 

11. Incepand cu editia 2016-2017, se vor lua in calcul si sanctiunile din Cupa Romaniei.   

In caz de egalitate se iau in calcul urmatoarele criterii: 


  1. teren suspenda
  2. neprezentari

 3. oficiali suspendati

  4. jucatori suspendati

  5. numar avertismente

 

 * Echipele care la data alcatuirii clasamentului (dupa etapele V, X, XV, XX si XXV) inregistreaza datorii mai mari conform art.6.6. din regulament, nu vor fi incluse.

 

 

  

 

        

       Loc cls.          ECHIPE   Cartonase galbene Cartonase rosii Oficiali suspendati Atitudine spectatori Baza sportiva Neprezentari Nu joaca pe teren propriu Contestatii pierdute Teren suspendat Pierde jocul la o diferenta mai mare de 10 goluri Numar puncte penalizare
1. CS RAPID BUZESCU 51 1                 270
2. ACS ASTRA PLOSCA 42 1               -100 325
3. AS VOINTA SAELELE 2017 45 2 -25         -50     330
4. AS AVINTUL STEJARU 39 3 -25 -30 -70           365
5. ACS AJAX BOTOROAGA 58 2 -50 -10             380
6. ACS ATLETIC ORBEASCA 30 1   -20 -160         -50 395
7. CS METALUL PERETU 51 1     -140           410
8. ACS AVINTUL BRAGADIRU 46 2   -10 -70     -50   -25 415
9. ACS CETATEA TURNU MAGURELE  31      -5  -70          -200  430 
10. AS UNIREA MOSTENI  37      -10  -80          -200  475 
11.  ACS DRAGANESTI VLASCA 57          -105      -25  490 
12. AS STEAUA SPATAREI  32  -50  -25  -60        -25  -100  495 
13.  AS VIITORUL BUTESTI 40  -25  -10  -160      -50    -25  500 
14. AS VICTORIA LUNCA  54    -5  -160  -25        -125  660 
15.  *CSM ALEXANDRIA 39                  225 
16.  *CS UNIREA TIGANESTI 30                  -25  175 

 *CASTIGATOARE FAIR-PLAY DE ETAPA

 

 

 

 

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP