ACS Viking Ploiești a câștigat Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVII-a

11 Decembrie 2019, la ora 12:50 / Publicat în Comunicate AJF / 3929 vizualizări

ACS Viking Ploiești a câștigat Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVII-a

Program jocuri semifinale – finale
Sâmbata, 21 decembrie, "Olimpia" Ploiesti
 
ora 14.00: Petrosport Ploieşti - AS Viking Portocaliu = 1-3
 
ora 14.40: Petrolul 52 Ploieşti - Petrosport Ploieşti 2 = 0-1.                                             
 
 
Finala mica, ora 15.30: Petrosport Ploiești - Petrolul Ploiești = 3-1
 
Finala mare, ora 16.20: Petrosport Ploiești 2 - AS Viking Ploiești = 1-4
 
Arbitri: Mihai Amorăriţei - Mădălin Dicu.
 
 
Program jocuri sferturi de finală:
Vineri, 20 decembrie, Sala Sporturilor "Olimpia" Ploiesti
 
ora 14.30: Petrosport Ploieşti - Tricolorul Breaza = 6-1
 
ora 15.10: AS Viking Portocaliu - CSM Ploieşti = 3-1
 
ora 15.50: Viitorul Mizil - Petrolul 52 Ploieşti = 1-3
 
ora 16.30: Petrosport Ploieşti 2 - Viking Ploieşti 2 = 0-0 (2-1 d.l.d.)
 
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Bogdan Popişteanu.
 
 
 
Program jocuri optimi de finala:
 
Vineri, 20 decembrie, Sala Sporturilor "Olimpia" Ploiesti
ora 9.00, joc 1: Petrosport Ploieşti - Petrolul Ploieşti 3 = 4-2                                                                                            
 
ora 9.40, joc 2: Tricolorul Breaza - Petrolul Ploieşti 2 = 2-1                                                                                              
 
ora 10.20, joc 3: AS Viking Portocaliu - Rapid Sălciile = 3-0                                                                                               
 
ora 11.00, joc 4: CSM Ploieşti - Panacea Măneciu = 4-0                                                                     
 
ora 11.40, joc 5: Viitorul Mizil - Viking Ploieşti 3 = 4-0                                                                                           
 
ora 12.20, joc 6: SF AC Toader Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti = 2-11                                                                                                 
 
ora 13.00, joc 7: Petrosport Ploieşti 2 - Petrosport Ploieşti 3 = 1-0                                                                                                
 
ora 13.40, Joc 8: Viking Ploieşti 2 - SF Emil Costea Ploieşti = 4-1  
 
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Bogdan Popişteanu.
 
 
 
 
TURNEU PRELIMINAR - SAMBATA, 14 decembrie
 
Program competiţional, Sala Sporturilor BLEJOI:
          
GRUPA A: 
09.00 Panacea Măneciu - Petrosport Ploiești = 1-5
09.40 CS Blejoi - Teleajenul Văleni.                   =1-2
10.20 Teleajenul Văleni - Panacea Măneciu.   =2-3
11.00 Petrosport Ploiești - CS Blejoi.                =4-1
11.40 Teleajenul Văleni - Petrosport Ploiești    = 2-3
12.20 CS Blejoi - Panacea Măneciu.                  = 3-2
 
Clasament
1. Petrosport Ploiești   3  3  0  0  12-4    9
2. Panacea Măneciu   3  1  0   2  6-10   3
3. Teleajenul Văleni     3  1  0   2  6-7     3
4. CS Blejoi.                 3  1  0  2   5-8    3
 
La egalitate de puncte, departajarea s-a efectuat în urma rezultatele în trei (conform ROAF):
CS Blejoi - Teleajenul Văleni =1-2
Teleajenul Văleni - Panacea Măneciu = 2-3
CS Blejoi - Panacea Măneciu =3-2
 
Clasament
1.Panacea Măneciu     2   1  0  1  5-5   3
2.Teleajenul Văleni      2    1  0  1  4-4   3
3.CS Blejoi                    2    1  0   1  4-4  3
 Arbitri: Laurenţiu Iancu - Andrei Auraş.
 
GRUPA F:
13.30 Petrolul Ploiești 3 - Atletic United = 5-0
14.10 Petrosport Ploiești 2 - Tinerețea Izvoarele = 8-0
14.50 Tinerețea Izvoarele - Petrolul Ploiești 3 = 0-14
15.30 Atletic United - Petrosport Ploiești 2 = 0-7
16.10 Tinerețea Izvoarele - Atletic United = 0-3
16.50 Petrosport Ploiești 2 - Petrolul Ploiești 3 = 0-0 (2-0 d.l.d.)
 
Clasament
1. Petrosport Ploieşti 2       3         2     1      0         15-0      7
2. Petrolul Ploieşti 3           3         2     1      0        19-0       7
3. Atletic United                 3         1      0      2        3-12      3
4. Tinreţea Izvoarele         3         0      0      3        0-25      0
Arbitri: Laurenţiu Iancu - Andrei Auraş.
 
Program competiţional, Sala Sporturilor BĂICOI:
 
GRUPA B:
09.00 Viking Ploiești 2 - Petrolul 52 Ploiești =5-1
09.40 Atletic United 2 - ACS Petrosport 4 = 1-1 (4-3 d.l.d)
10.20 ACS Petrosport 4 - Viking Ploiești 2 =2-6
11.00 Petrolul 52 Ploiești - Atletic United 2 =7-2
11.40 ACS Petrosport 4 - Petrolul 52 Ploiești =0-6
12.20 Atletic United 2 - Viking Ploiești 2=0-4
 
Clasament
1. Viking Ploiești 2          3   3   0   0   15-3    9
2. Petrolul 52 Ploiești     3   2   0   1    14-7   6
3. Atletic United 2           3   0   1   2     3-12   1
4. Petrosport 4                3   0   1   2     3-13    1
 Arbitri: Gabriel Piciu - Adrian Neacşu.
 
GRUPA H (un meci dureaza 20 de minute):
13.30 Viking Ploiești 4 - SF Toader Ploiești = 1-1 (2-1 d.l.d.)
14.00 Victoria Olteni - Petrolul Ploiești 2 = 0-1
14.30 SF Toader Ploiești - Atletic United 3 = 1-0
15.00 Petrolul Ploiești 2 - CS Păulești = 1-0
15.30 Atletic United 3 - Viking Ploiești 4 = 0-0 (1-2 d.l.d.)
16.00 CS Păulești - Victoria Olteni = 0-0 (2-3 d.l.d.)
 
Clasament seria I
1. SF Toader Ploieşti   2     1     1    0      2-1      4
2. Viking Ploieşti 4       2     0     2    0      1-1      2
3. Atletic United 3        2     0     1    1      0-1      1
 
Clasament seria a II-a
1. Petrolul 52 Ploieşti 2   2    2    0    0      2-0     6
2. Victoria Olteni             2    0     1    1      0-1    1
3. CS Păuleşti                 2    0     1    1     0-1     1
 
         
16.30 Atletic 3 - CS Păuleşti = 2-1
17.00       Viking 4 - Victoria Olteni = 3-2
17.30 SF Toader - Petrolul 2    = 2-1
 
Clasament
1. SF Toader
2. Petrolul 2
3. Viking 4
4. Victoria Olteni
5. Atletic 3
5. CS Păuleşti
 
 Arbitri: Gabriel Piciu - Adrian Neacşu.
 
Program competiţional, Sala Sporturilor BREAZA:
 
GRUPA E:
09.00 Viking Ploiești 3 - Tricolorul Breaza =3-4
09.40 AFC Astra Ploiești - CSȘ "B.P. Hașdeu" Câmpina=1-1 (2-0 d.l.d)
10.20 CSȘ "B.P. Hașdeu" Câmpina - Viking Ploiești 3 =1-3
11.00 Tricolorul Breaza - AFC Astra Ploiești = 5-1
11.40 CSȘ "B.P. Hașdeu" Câmpina - Tricolorul Breaza = 1-7
12.20 AFC Astra Ploiești - Viking Ploiești 3 = 2-3
 
Clasament 
1. Tricolorul Breaza   3   3   0   0   16-5      9
2. Viking 3 Ploiești    3    2   0  1    9-7        6
3. AFC Astra Ploiești 3   0   1   2   4-9        1
CSȘ "B.P.Hașdeu"      3    0  1   2   3-11      1
 Arbitri: Ionuţ Neagu - Eduard Neagu.
 
GRUPA C:
13.30 HM Junior Câmpina - AS Viking Portocaliu = 0-5
14.10 Petrosport Ploiești 3 - CS Florești = 2-0
14.50 CS Florești - HM Junior Câmpina = 1-1 (3-4 d.l.d.)
15.30 AS Viking Portocaliu - Petrosport Ploiești 3 = 4-1
16.10 CS Florești - AS Viking Portocaliu = 2-6
16.50 Petrosport Ploiești 3 - HM Junior Câmpina = 3-0
 
Clasament
1. AS Viking Portocaliu    3      3      0     0      15-3      9
2. Petrosport Ploieşti 3    3      2      0     1       6-4       6
3. HM Junior Câmpina    3      0      1      2       1-9       1
4. CS Floreşti                  3      0      1      2       3-9       1
 Arbitri: Ionuţ Neagu - Eduard Neagu.    
 
Program competiţional, Sala Sporturilor VALEA CĂLUGĂREASCA:
 
GRUPA G:
09.00 Rapid Sălciile - CSM Ploiești =1-2
09.40 Sp. Valea Călugărescă - Voința Ciorani=8-0
10.20 Voința Ciorani - Rapid Sălciile=1-6
11.00 CSM Ploiești - Sp. Valea Călugărescă =2-1
11.40 Voința Ciorani - CSM Ploiești =0-9
12.20 Sp. Valea Călugărescă - Rapid Sălciile=0-6
 
Clasament 
1. CSM Ploiești           3    3   0    0    13-2     9
2. Rapid Salciile          3    2   0    1     13-3    6
3.Sp.V. Călugăresca   3   1    0    2.     9-8     3
4. Voința Ciorani         3   0    0    3      1-23   0
  Arbitri: Mădălin Dicu - Emilian Chipon.
 
GRUPA D:
13.30 Savi Sport Ploiești - Viitorul Mizil = 0-4
14.10 SF Emil Costea Ploiești - CS Șirna Tăriceni =2-1
14.50 CS Șirna Tăriceni - Savi Sport Ploiești = 2-2 (9-10 d.l.d.) 
15.30 Viitorul Mizil - SF Emil Costea Ploiești = 1-1 (2-1 d.l.d.)
16.10 CS Șirna Tăriceni - Viitorul Mizil = 0-6
16.50 SF Emil Costea Ploiești - Savi Sport Ploiești = 2-0
 
Clasament
1. Viitorul Mizil              3      2      1       0      11-1       7
2. SF Emil Costea        3      2       1      0       5-2        7
3. Savi Sport Ploieşti    3      0       1      2       2-8        1
4. CS Şirna Tăriceni     3      0       1      2       3-10       1    
   Arbitri: Valentin Dediu - Emilian Chipon.
  
 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP