Baraj pentru promovarea în Liga A Prahova

25 Iunie 2012, la ora 00:00 / Publicat în Comunicate AJF de Cristian Damian / 157 vizualizări

Baraj pentru promovare în LIGA A PRAHOVA, sezonul 2011-2012:
1. Unirea Cocorăştii Colţ - AS Găzarul Surani  - 27 iunie, ora 17.30, Matizol
2. Învinsa din primul joc - Voinţa Vadu Părului  - 30 iunie, ora 11.00, Matizol
3. Voinţa Vadu Părului - Învingătoarea din primul joc - 3 iulie, ora 17.30, Matizol

Regulament privind organizarea şi desfăşurarea jocurilor de baraj pentru promovarea în LIGA A PRAHOVA

Conform regulamentului AJF PRAHOVA, ediţia 2011-2012, echipele ocupante ale locului doi din fiecare serie din LIGA B PRAHOVA (excepţie seria ”NORD”) susţine un baraj în urma căruia echipa cu cele mai multe puncte acumulate promovează în LIGA A PRAHOVA.
Jocurile se dispută după sistemul fiecare cu fiecare, un singur joc pe teren neutru. În situaţia în care după 90 de minute de joc rezultatul este egal, partida se va prelungi cu două reprize a 15 minute. În cazul în care egalitatea se menţine şi după reprizele de prelungire, echipa câştigătoare va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă, conform Legilor Jocului.
În jocul de baraj sunt aplicate următoarele reguli:
- pot fi efectuate maxim 4 (patru) înlocuiri de jucători;
- nu este obligatorie folosirea jucătorilor juniori şi cei cu vârsta sub 23 de ani;
- ambele echipe trebuie să se prezinte la teren cu minim 3 (trei) mingii;
- cheltuielile de arbitraj, observare şi asistenţă medicală vor fi suportate, în mod egal, de către fiecare echipă;
- sancţiunile care decurg din cumulul de cartonaşe galbene nu acţionează în meciul de baraj, menţinându-se numai suspendările aplicate pentru abateri disciplinare;
- pentru orice altă situaţie neprevăzută se aplică prevederile ROAF cu privire la jocurile de baraj.