CUPA „VALEA CRICOVULUI’’
Ediţia a IV-a, Sala Sporturilor Urlaţi
Grupele
Grupa A Grupa B
1. C.S.Ceptura 1. Unirea Urlaţi
2. Voinţa Vadu Părului 2. Stiinta Albeşti
3. Avântul Tomşani 3. Gloria Plopu
4. AS Pleaşa 4. Sportul Valea Călugărească
Programul meciurilor, sâmbătă, 26 ianuarie, ora de start a jocurilor
1. CS Ceptura - AS Pleaşa 09.00
2. Sp. V. Calugărească - Unirea Urlaţi 09.35
3. Voinţa V. Părului - Avantul Tomşani 10.10
4. Gloria Plopu - Ştiinţa Albeşti 10.45
5. AS Pleaşa - Avântul Tomşani 11.20
6. Sp. V. Călugărească - Gloria Plopu 11.55
7. Voinţa V. Părului - CS Ceptura 12.30
8. Unirea Urlaţi - Ştiinţa Albeşti 13.05
9. Avântul Tomşani - CS Ceptura 13.40
10. Voinţa V. Părului - AS Pleaşa 14.10
11. Gloria Plopu - Unirea Urlaţi 14.45
12. Sp. V. Călugărească - Ştiinta Albeşti 15 15
FINALA MARE - Locurile unu din fiecare grupă 16.15
Regulament de desfăşurare al competiţiei
Această competiţie face parte din calendarul competiţional al AJF Prahova şi are ca scop, pe langă pregătirea jucătorilor în vedera reluării activităţii competitionale, şi promovarea fotbalului pe teren redus.
Participă cluburi şi asociaţii sportive din zonă şi se desfăşoară în Sala Sporturilor din oraşul Urlaţi, sâmbătă, 26 ianuarie 2013, începând cu ora 9.00.
CONDIŢII DE PARTICIPARE
JUCĂTORI: au drept de joc jucători legitimaţi, seniori şi juniori pentru clubul sau asociaţia sportivă respectiva cu viza anuală şi medicală. Pot fi folosiţi şi jucători transferaţi în anul 2013. Se vor intocmi rapoarte de arbitraj în care vor fi înscrişi 12 jucători.
LEGILE JOCULUI:
- Fiecare echipă va fi compusă din 5 jucători de câmp, plus un portar;
- Repunerea mingiei în joc de către portar se face numai cu mâna şi din aruncare de la margine se face cu piciorul;
- La executarea loviturilor libere se va respecta distanta de 5 metri;
- Nu sunt admise deposedările prin alunecare;
DURATA PARTIDEI:
- O partidă se desfăşoară pe parcursul a 2 reprize, a câte 15 minute;
Joc câştigat: 3 puncte;
Egalitate: câte un punct pentru fiecare echipă;
Joc pierdut: 0 puncte.
În caz de egalitate se vor executa câte trei lovituri de departajare.
- Jucătorii eliminaţi nu mai au drept dejoc pentru jocul respectiv, ei putând fi inlocuiţi după 3 minute de un alt coechipier;
- Cele 8 echipe au fost repartizate în două serii a câte patru echipe, iar câştigătoarele celor 2 grupe îşi vor disputa finala competiţei. Ocupantele locurilor secunde din fiecare grupă vor disputa finala mică a întreceri.
- Toate echipele participante vor primi cupe, diplome şi materiale sportive.