Informari si comunicate AJF
02-08-2017
În atenţia echipelor

Programul primului tur al Cupei României

detalii...
24-07-2017
Înscrieri în campionatul de juniori

Ultima zi de înscriere: 9 august

detalii...
22-06-2017
Start sezon 2017-2018

Şedinţele cu delegaţii

detalii...
19-06-2017
Loturile echipelor angrenate în jocurile de baraj

Echipele CS Valea Doftanei, Tinereţea Izvoarele şi CS Scorţeni Bordeni au promovat în SuperLiga B Prahova

detalii...
14-06-2017
In atenţia echipei AS Strejnic

Comunicat Comisia de Disciplină

detalii...
14-06-2017
În atenţia echipelor cu datorii

Înştiinţare Comisia de Disciplină

detalii...
14-06-2017
În atenţia membrilor afiliaţi

14 iulie, ultima zi de înscriere

detalii...
03-05-2017
21-03-2017
În atenţia echipelor de juniori

Precizări privind returul sezonului 2016-2017

detalii...
21-03-2017

Update: Petrosport Ploiesti a castigat Cupa Moş Crăciun


Publicat in data de 19-12-2016, la ora 15:43

 Rezultate şi clasamente:

 
Grupa I:
Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi                11-0
CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1 1-8
CS Brazi - CS Ceptura 2          1-1 (2-3 l.d.d )
 
Clasament
1. Petrosport Ploieşti 1 2 2 0 0 19-1 6
2. CS Ceptura 2 2 0 1 1 2-9 1
3. CS Brazi        2 0 1 1 1-12 1
 
Grupa a II-a:
Petrolul Băicoi - CS Păuleşti          0-0 (1-2 l.d.d.)
Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi          1-6
CS Păuleşti - Fortuna Breaza 2 0-0
 
Clasament
1. Petrolul Băicoi 2 1 1 0 6-1 4
2. CS Păuleşti         2 0 2 0 0-0 2
3. Fortuna Breaza 2        2 0 1 1 1-6 1
 
Grupa a III:
HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2           6-0
Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1    0-6
CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic                    1-4
 
Clasament
1. HM Junior 1          2     2      0  0  12-0 6
2. Viitorul Comarnic          2     1       0 1  4-7       3
3. CS Câmpina 2  2     0      0        2 1-10 0
 
Grupa a IV-a:
AS Starchiojd - Astra Ploieşti         0-3 (decizie comisie)
Petrosport Ploieşti 2 - AS Starchiojd 5-1
Astra Ploieşti - Petrosport Ploieşti 2          2-2 (4-2 l.d.d.)
 
Clasament
1. Astra Ploieşti         2 1 1      0 5-2 4
2. Petrosport Ploieşti 2 2 1 1 0 7-3 4
3. AS Starchiojd 2 0 0 2 1-8 0
 
 
Grupa a V-a:
Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota        5-0
Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti 1 0-1
AS Gorgota - Akademika Ploieşti         2-0
 
Clasament
1. Petrolul 95 Ploieşti 1    2     2    0   0     6-0 6
2. AS Gorgota            2     1    0   1     2-5 3
3. Akademika Ploieşti   2     0    0    2     0-3 0
 
Grupa a VI:
Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia 10-1
Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1 1-3
CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi 1-8
 
Clasament
1. Fortuna Breaza 1         2 2 0 13-2    6
2. Şcoala Tg. Vechi         2 0 1 9-4    3
3. CSŞ Oraş Sinaia 2 0 0 2 2-18    0
 
Grupa a VII-a:
CS Blejoi - Unirea Lipăneşti 5-1
Unirea Urlaţi - CS Blejoi         0-2
Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi 1-1
 
Clasament
1. CS Blejoi 2 2 0 0 7-1 6
2. Unirea Urlaţi 2 0 1 1 1-3 1
3. Unirea Lipăneşti 2 0 1 1 2-6 1
 
Grupa a VIII-a:
CS Câmpina - CSO Plopeni         0-3
HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina 1-0
CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2 1-2
 
Clasament
1. HM Junior 2 2 2 0 0 3-1 6
2. CSO Plopeni 2 1 0 1 4-2 3
3. CS Câmpina 2 0 0 2 0-4 0
 
Grupa a IX-a:
Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti 3 2-0
CS  Ceptura 1 - Rapid Sălciile         0-1
Petrolul 95 Ploieşti 3 - CS Ceptura 1 1-1 (3-4 l.d.d.)
 
Clasament
1. Rapid Sălciile 2 2 0 0 3-0 6
2. CS Ceptura 1 2 0 1 1 1-2 1
3. Petrolul 95 Ploieşti 3 2 0 1 1 1-3 1
 
Grupa a X-a:
Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov         2-0
Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2 1-0
Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele 0-1
 
Clasament
1. Tinereţea Izvoarele 2 2 0 0 2-0 6
2. Petrolul 95 Ploieşti 2 2 1 0 1 2-1 3
3. Progresul Bucov 2 0 0 2 0-3 0
 
Grupa a XI-a:
Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila         4-1
Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna 1-3
FC Chitila - Avântul Iordăcheanu         3-0
Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3 0-6
Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu 6-0
FC Chitila - Luceafărul Drajna         2-0
 
Clasament
1. Petrosport 3 Ploieşti 3 3 0 0 16-1 9
2. FC Chitila         3 2 0 1 6-4 6
3. Luceafărul Drajna 3 1 0 2 3-9 3
4. Avântul Iordăcheanu 3 0 0 3 1-12 0
 
Grupa a XII-a:
Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa 1-4
CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4 4-2
AS Pleaşa - CSM Ploieşti         0-5
 
Clasament
1. CSM Ploieşti         2 2 0 0 9-2 6
2. AS Pleaşa         2 1 0 1 4-6         3
3. Petrosport Ploieşti 4 2 0 0 2 3-8 0
 
 

 

SALA SPORTURILOR „OLIMPIA”, PLOIEŞTI
Vineri, 23 decembrie
 
Program orar: 9.00-13.00 (2x15 minute) 
1. Grupa A: Astra Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti              2-2 (2-0 l.l.d)
2. Grupa B: Petrosport 3 Ploieşti - Petrosport 1              1-6
3. Grupa A: Fortuna 1 Breaza - Astra Ploieşti              1-3
4. Grupa B: CSM Ploieşti - Petrosport 3              2-2 2-3 l.l.d.)
5. Grupa A: Petrolul 95 Ploieşti - Fortuna I Breaza              6-4
6. Grupa B: Petrosport 1 Ploieşti - CSM Ploieşti              6-2
 
Clasament grupa A
 
1. Astra Ploiesti.      2         1         1        0       5-3        4
2. Petrolul 95 1        2          1         1        0       8-6        4
3. Fortuna Breaza    2          0        0         2       5-9       0
 
Clasament grupa B
1. Petrosport 1         2          2         0         0        12-3      6
2. Petrosport 3          2         0          1        1         3-8        1
3. CSM Ploiesti         2          0          1        1        4-8         1
 
 
Program orar: 13.00-17.00 (2x15 minute)
1. Grupa C: HM Junior 2 - Petrolul Băicoi                            0-0 (1-2 l.d.d.)
2. Grupa D: Rapid Sălciile - Tinereţea Izvoarele            5-1
3. Grupa C: HM Junior 1 - HM Junior 2                            8-0
4. Grupa D: CS Blejoi - Tinereţea Izvoarele                    6-1
5. Grupa C: Petrolul Băicoi - HM Junior 1                            0-2
6. Grupa D: Rapid Sălciile - CS Blejoi                                    0-0 (2-3)
 
Clasament grupa C
1. HM Junior 1 Campina        2      2     0      0     10-0      6
2. Petrolul Baicoi                      2      0     1      1     0-2        1
3. HM Junior 2 Campina         2      0     1      1     0-8        1
 
Clasament grupa D
1. CS Blejoi                       2       1       1     0     6-1        4
2. Rapid Salciile               2       1        1     0     5-1       4
3. Tineretea Izvoarele     2        0        0    2      2-11    0
 
FAZA FINALĂ, SALA SPORTURILOR „OLIMPIA”  PLOIEŞTI
SÂMBĂTĂ, 24 decembrie
 
În această fază se califică echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii.
Programul turneului final este următorul:
 
Semifinala 1 (ora 9.30): Astra Ploiesti - HM Junior 1                0-1
 
Semifinala 2 (ora 10.15): Petrosport 1 Ploiesti - CS Blejoi       5-0
 
Finala mică (ora 11.15): AFC Astra - CS Blejoi                   2-3
 
Finala mare (ora 12.00): Petrosport 1 Ploiesti - HM Junior 1 Campina   
3-0 (0-0 pauza)
 

Loturile echipelor finaliste:

1. Petrosport Ploiești 1: Sergiu Bălănică, Sebastian Oprea, Daniel Andrei, Mihnea Rădulescu, Lucian Iancu, David Ilie, Alin Boțogan, Alexandru Cazan, Sergiu Șerban, Denis Năstase. Antrenor: Laurențiu Tureac.

2. HM Junior Câmpina 1: Ștefan Corid, Ionuț Crețu, Mihnea Tudorică, Mario Vintilă, Ștefan Drăgan, Alexandru Ciușe, Nicolae Negoiță, Petrișor Șchiopu, Ioan Bîrligă, Alexandru Filip, Florin Nuță. Antrenori: Mircea și Daniel Hagianu.

3. CS Blejoi: Sebastian Drăghici, Mihai Bengescu, Dragoș Ciulea, Antonio Ștefan, Ștefan Marin, Florin Constantinescu, Enrique Pană, Adrian Gheorghe, Sebastian Tudor, Răducu Nicolae, Cristian Parapancea. Antrenor: Cristian Vlad.

4. AFC Astra: Alexandru Irimia, Nicolas Rusu, Răzvan Nițu, Antonio Lazăr, Mihăiță Ion, Mihai Costache, Andrei Mihai, George Nedelcu, Alin Stanca, Gabriel Dorobăț, Gilberto Ionescu, Ștefan Lităpian. Antrenor: Marius Matei.

Arbitrii finalei: Mădăllin Dicu (Bucov) și Alin Gheorghe (Ploiești).

 

Premii speciale:

Flori Tudorache (Fortuna 2 Breaza) – singura fotbalistă înscrisă

Sergiu Bălănică (Petrosport 1 Ploiești) – cel mai bun portar

Sergiu Șerban (Petrosport 1 Ploiești) – golgheterul competiției, 11 goluri

George Adrian Marcu (Rapid Sălciile) – cel mai tehnic participant


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe