PROCES VERBAL
Incheiat astazi 20.08.2021 cu ocazia sedintei Comitetului Executiv al AJF Giurgiu la care participa:
1.
Ordinea de zi:
1. Aprobarea seriilor ligii 4 si 5;
2. Aprobarea regulamentelor valabile pentru editia de campionat 2021-2022;
3. Validarea Comisiilor si membrii acestora pentru sezonul 2021-2022;
4. Stabilirea baremurilor de arbitaj si observare valabile pentru sezonul competitional 2021-2022;
5. Stabilirea zilelor si orelor de disputare al jocurilor liga 4 si 5;
6. Analiza cererii depuse de catre echipa AS Inter Vl. Dragului.
7. Probleme organizatorice.
Supusa la vot ordinea de zi este aprobata in unanimitate de voturi a celor prezenti ( 5 voturi ).
Drept pentru care s-a intocmit prezentul proces verbal.
1. Aprobarea seriilor ligii 4 si 5;
Echipe participante in Liga 4 , Seria SUD
1. Unirea Izvoarele
2. Gigantii Varasti
3. Dunarea Giurgiu
4. Real Colibasi
5. Victoria Adunatii Copaceni
6. Energia Remus
7. Vointa Daia
8. Vointa Slobozia
9. Gloria Comana
10. Viitorul Vedea
11. Argesul Hotarele
12. Dunarea Oinacu
13. Mihai Viteazu Calugareni
14. Spicul Izvoru
Echipe participante in Liga 4, Seria Nord
1. Argesul Mihailesti
2. Silver Inter Zorile
3. Zmeii Ogrezeni
4. AFC Singureni
5. Maxima Hobaia
6. FC Bolintin Deal
7. AS Podul Doamnei
8. AS Iepuresti
9. FC Bolintin Malu Spart
10. Viitorul Tantava
11. Avantul Floresti
12. Real Draganeasca
13. Petrolul Roata
14. Luceafarul Trestieni
Echipe participante in Liga 5, Seria Sud
1. AS Prundu
2. Amicii 2015 Giurgiu
3. Sabareniul Ciocoveni
4. AS Greasca
5. VLD Soimii Ghizdaru
6. Litoral Gostinu
7. Olimpia Malu
8. PRO Gostinu
9. Victoria Adunatii Copaceni II
10. Fortuna Herasti
11. Omerta Stoenesti
12. Gigantii Varasti II
13. AGRO GOLD Bujorul Vlad Tepes
14. Viitorul Puieni
Echipe participante in Liga 5, Seria Nord
1. Viitorul Tantava II
2. Zmeii Ogrezeni II
3. Maxima Hobaia II
4. Petrolul Roata II
5. Unirea Cosoba
6. Viitorul Goleasca
7. Unirea Joita
8. CS Padureni
9. Unirea Ghimpati
10. Tineretul Vadu Lat
11. CS Buturugeni
12. Crevedia Mare
13. Progresu Palanca
14. ACS Mihai Voda
Supusa la vot componenta seriilor este aprobata in unanimitate de voturi a celor prezenti ( 5 voturi ).
2. Aprobarea regulamentelor valabile pentru editia de campionat 2021-2022
Domnul Presedinte a dat citire regulamentelor ce urmeaza a fi puse in aplicare in editia de campionat 2021-2022: Regulament de Organizare si Desfasurare a Campionatului Judetean de Fotbal si Regulament Disciplinar. Supuse la vot, regulamentele au fost aprobate in unamitate de voturi a celor prezenti (5 voturi).
3. Validarea Comisiilor si membrii acestora pentru sezonul 2021-2022;
Domnul Presedinte a dat citire comisiilor:
Comisia de Competitii si Disciplina
Popescu Lucian - Presedinte
Oprisan Gigi - membru
Visan Gabriel - membru
Gisca Mihail - secretar - fara drept de vot
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
Comisia de Apel
Penciu Madalin - Presedinte
Militaru Andrei - membru
Anghelescu Andrei - membru
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
Comisia pentru Statutul Jucatorului
Popazu Andrei - Presedinte
Dobrescu Cosmin - membru
Stanescu Marius - membru
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
Comisia Judeteana a Arbitrilor
Ivan Iulian - Presedinte
Craciun Romel - Vicepresedinte
Burcea Petrica - membru
Pinzariu Petrica - membru
Fainaru Victor - membru
Fieraru Claudiu - secretar
Popazu Andrei - membru
Dinu Adrian - membru
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
Comisia Tehnica
Neagu Adrian - Presedinte
Furnica Alexandru - membru
Santmare George - membru
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
Comisia Judeteana de Copii si Juniori
Stan Florin - Presedinte
Constantin Ana - membru
Gavan Eugen - membru
Comisia de Siguranta si Omologoare a Stadioanelor
Fulger Bogdan - Presedinte
Dinu Adrian - membru
Ionescu Catalin - membru
A fost supusa la vot si aprobata in unanimitate.
4. Stabilirea baremurilor de arbitaj si observare valabile pentru sezonul competitional 2021-2022;
Domnul Presedinte da citire cuantumul baremurilor ce urmeaza a fi puse in aplicare in sezonul 2021-2022:
LIGA IV
Ø Arbitru - 170 lei
Ø Asistent - 110 lei (x2)
Ø Observator - 110 lei
Ø TOTAL - 500 lei
LIGA V
Ø Arbitru - 130 lei
Ø Asistent - 90 lei (x2)
Ø Observator - 90 lei
Ø TOTAL - 400 lei
NOTA
In cuantumul total al baremurilor, transportul este inclus.
Supus la vot, cuantumul baremurilor este aprobata in unanimitate de voturi a celor prezenti ( 5 voturi ).
5. Stabilirea zilelor si orelor de disputare al jocurilor liga 4 si 5;
In urma discutiilor avute cu reprezentantii echipelor de Liga 4 referitor la numarul insuficient de arbitrii (65 arbitrii), Domnul Presedinte propune ca seriile Ligii a IV-a sa se dispute la ore diferite, dupa cum urmeaza:
- Sambata, ora 11:00;
- Sambata, ora 18:00;
EXEMPLU:
Liga 4, Seria Sud este programata in saptamana 1, sambata, la ora 11:00, urmand ca in saptamana 2, sa dispute meciurile de la ora 18:00
Liga 4, Seria Nord este programata in saptamana 1, sambata, la ora 18:00, urmand ca in saptamana 2, sa dispute meciurile de la ora 11:00
Ora 18:00 va suferii modificari, functie de luna in care se va disputa etapele.
Supus la vot, programul desfasurarii Ligii a IV-a este aprobat in unanimitate de voturi a celor prezenti ( 5 voturi ).
6. Analiza cererii depuse de catre echipa AS Inter Vl. Dragului.
Intrucat ambele serii din Liga a IV-a sunt ocupate in totalitate (14 echipe in fiecare serie) si echipa AS Inter Valea Dragului nu a participat cel putin un sezon competitional intr-o liga inferioara se respinge cererea de participare a echipei AS Inter Vl. Dragului in Liga a IV-a, conform art. XI. SISTEMUL DE PROMOVARE SI RETROGADARE din ROAF, punctul 8, lit. b).
Supusa la vot, solicitarea echipei AS Inter Valea Dragului in Liga a IV-a a fost respinsa in in unanimitate de voturi a celor prezenti ( 5 voturi ), avand in vedere motivele expuse anterior.
Barbu Florentin - Presedinte
Boboc Liviu - Vicepresedinte
Turcas Claudiu - Vicepresedinte
Pricopie Alexandru - Membru
Badea Danut - Membru
Chiriceanu Dragos - Secretar General AJF
Radulescu Gabriel - Trezorier